Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A középszintű szóbelikkel folytatódik a 2011-es érettségi időszak, földrajzból több mint 16 ezren vizsgáznak június 14. és 28. között. A legfontosabb tudnivalók, tételek és témakörök.
Az eduline olvasói által feltöltött, nem garantált minőségű kidolgozott tételek
A földrajzból érettségizők húsz tétel közül húzhatnak, mindegyik két részből - egy természetföldrajzi és egy társadalomföldrajzi - áll. Több tételhez ábra, fénykép vagy más szemléltetőeszköz tartozik, sőt középiskolai földrajzi atlaszt is lehet használni, a vizsgázóknak körülbelül húsz-harminc percük van a vázlat megírására, amelyet a felelet befejezése után oda kell adniuk a bizottságnak.
Mindkét tételrészre legfeljebb 25-25 pontot kaphatnak a diákok: 20-20 pontot ér a természetföldrajzi és társadalomtudományi tudás, két pontot a vázlat és a felelet felépítése, három pontot pedig a szaknyelv és a térkép használata. Póttételt csak az húzhat, aki ötnél kevesebb pontot szerez a szóbelin, a második felelet értékelésénél azonban felezni kell a pontokat, vagyis még egy tökéletes vázlatért és kiselőadásért is maximum huszonöt pontot lehet kapni.
„A” tételek témakörei
Csillagászat Kőzetburok Légkör Vízburok Földrajzi övezetesség (éghajlatok) Kontinensek természetföldrajza Magyarország természetföldrajza
„B” tételek témakörei
Népességföldrajz Településföldrajz A világ változó gazdasági képe (például mezőgazdaság, pénzvilág vagy a globalizáció) Kontinensek és országaik Magyarország földrajza Globális földrajzi problémák