Halaszt a NASA: még legalább két évig nem lép ember a Holdra
A NASA 2026-ra halasztotta asztronautái holdraszállását.
A NASA 2026-ra halasztotta asztronautái holdraszállását.
Benézhettek a még befejezetlen Orion kapszulába, melyen még rajta vannak a "Repülés előtt eltávolítandó" feliratú piros cédulák.
Egy európai projekt visszahozna egy több, mint százkilós rakétarészt egy robotkarral megfogva. Ez nem csak a tisztább űr felé vezet el, de kontinensünk egyre nagyobb űrbéli szerepét is jelzi.
Schlégl Ádám klinikai szakorvos a PTE KK Ortopédiai Klinikáján, de könnyen lehet, hogy néhány hónap múlva ő lesz a második magyar űrhajós.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem űrcentrumot alapított, a Műegyetemen jövőre indul az űrmérnöki képzés, a Debreceni Egyetem kutatói pedig űrtáplálkozással, űrélettannal és űrorvostannal is foglalkoznak – egy különleges üvegházban például „űrpaprikát” termesztenek. Sorra rukkolnak elő az egyetemek űrtudományi programokkal, a kormánynak pedig nagy tervei vannak: szerintük 2024-ben vagy 2025-ben újra lesz magyar űrhajós a kozmoszban.
A mikrogravitációs környezetben termesztett retkek egy részét már el is fogyasztotta az ISS legénysége.
Farkas Bertalan űrhajós, Bejczy Antal NASA-fizikus – ők voltak az első magyarok, akik az űrkutatás terén komoly eredményeket értek el. Bőven akadnak követőik ma is, valaki egy Holdon lévő kutyáról álmodik, de egyesek már úgy küldenek csomagokat az űrbe, mint más a szomszéd városba.
Az űrből - 340 kilométeres távolságból - tartott órát 330 pekingi általános- és középiskolás gyereknek csütörtök...
Az űrhajósokéhoz hasonló edző- és oktatóprogramot szervez 8-12 éves gyerekeknek több ország űrhajózási szervezete.