Hatalmas gazdasági károkat okozhat, hogy a koronavírus alatt bezárták az iskolákat
Öt ázsiai fejlődő ország esetében több száz milliárd dollár lehet a gazdasági kiesés.
Öt ázsiai fejlődő ország esetében több száz milliárd dollár lehet a gazdasági kiesés.
Az utóbbi időkben nagyon sok diáknál, kisgyereknél derült ki, hogy a járvány okozta helyzet mentális és egészségügyi problémákat okozott. De mit lehet ilyenkor tenni? Eláruljuk: nem kell nagy dolgokra gondolni.
Bár a koronavírus-fertőzöttek száma szerte a világon emelkedik, a különböző országok más-más intézkedésekkel próbálják kezelni a járványhelyzetet. Van, ahol egy-két hetes rendkívüli szünetet rendeltek el, máshol a maszkviselést is elegendőnek tartják, és nem tervezek online oktatást.
A diákszervezet azt kéri, hogy az iskolák dönthessenek az online oktatás elrendeléséről.
Fizetést sem kapnak majd azok a pedagógusok, akik novemberig nem oltatják be magukat.
Sokféle vírus van a levegőben, a gyermekorvosok azt kérik a szülőktől, hogy enyhe panaszokkal se engedjék közösségbe a diákokat, óvodásokat.
Három vagy négy intézményt teljesen bezártak koronavírus-fertőzés miatt, további tíz-tizenöt iskolában pedig egy-egy osztály tanul otthonról.
Az egyetem Youtube-csatornájára felkerült videóban Jakab Ferenc, a Virológiai Nemzeti Laboratórium vezetője beszél a maszkviseléről.
Már a szülőket is tájékoztatták arról, hogy a Vörösmarty Mihály Ének-Zenei Nyelvi Általános Iskolában és Gimnáziumban kötelező lesz maszkot viselni.
Napról napra egyre többen teszik fel a kérdést: vajon meddig kell még várni, hogy minden visszatérjen a megszokott kerékvágásba, mikor ér véget a világjárvány? Erre a kérdésre keresi a választ a TED-Ed egyik zseniális videója.
Mivel a koronavírus-járvány miatt 2020-ban az iskolák szinte egész évben részlegesen zárva voltak, így a diákok 20 százaléka nem szerezte meg az alapvető olvasási ismereteket - fejezte ki az aggodalmát az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezete (UNESCO).
Egyes gyakorlati képzések továbbra is a hallgatók jelenlétével zajlanak majd, de alapvetően online oktatással kezdik meg az új félévet februárban a felsőoktatási intézmények. Az egyetemek folyamatosan figyelik az intézkedéseket és ezek függvényében alakítják az oktatást.
Lehet, hogy ezért változtatnak az oltási renden, de még semmi sem biztos.
Csak azok az iskolai kirándulások engedélyezettek, amelyen egyazon osztály tanulói vesznek részt. Erről a csütörtöki kormányinfón beszélt Gulyás Gergely.
Szerbiában újranyítottak az iskolák, de még teljesen állt vissza a normál rendszer. Egy hétig tantermi oktatásban vesznek részt a diákok, egy hétig pedig otthonról tanulnak.
Hetek óta a legfontosabb kérdések közé tartozik, hogy mikorra várható a pedagógusok oltása, ugyanis az első tervezetben nem kaptak kiemelt helyet. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma válaszolt a kérdésre.
A hétvégén lezajlott az újabb kör az iskolai és óvodai dolgozók teszteléséből. A mai sajtótájékoztatón az eredményekről is volt szó.
A koronavírus mutációja miatt döntöttek úgy, hogy az összes általános iskolát be kell zárni.
A hallgatók több mint fele mondta azt, romlott a mentális egészségi állapota a járvány kezdete óta egy friss felmérés szerint.
Az első tesztelések után tizennégy osztály állt át digitális oktatásra Szekszárdon. A tesztelést csak a tanárok egy része kérte.