Te tudtad, hogy mi történik, ha magasból dobsz le egy kosárlabdát?
Mi történik, ha a magasból ledobsz egy kosárlabdát? Nos, valószínűleg fejen találsz valakit. De mi van akkor, ha brutálisan magasból dobod le?
Mi történik, ha a magasból ledobsz egy kosárlabdát? Nos, valószínűleg fejen találsz valakit. De mi van akkor, ha brutálisan magasból dobod le?
Az okostelefonok világában már nem tűnik nagy számnak, hogy meghallgathasd a hangod, azonban azt tudnod kell, az ilyen kütyük mikrofonjai torzítanak. Van azonban egy pofonegyszerű módja annak, hogy kiderítsd, hogyan hallanak téged a többiek.
Mit jelent a nevében a "Vinci", miért tartóztatták le huszonéves korában, és ki vette meg több milliárd forintért az egyik kéziratát? Öt érdekesség Leonardo da Vinciről.
A skótok ünnepnapokon a mai napig felveszik a kiltet, mint sokan hangoztatják azért, mert nemzetükben elevenen él az ősi, szabadságszerető népszellem. Csakhogy a skótszoknya egyáltalán nem ősi, hiszen csak a 17. században jelent meg.
Mi a helyzet azzal a híres bukással, részt vett-e az atombomba fejlesztésében, miért kellett kimenteni egy felborult vitorlásból, és hogy-hogy nem lett végül Izrael miniszterelnöke?
Mi baja volt a zseniális fizikusnak az ékszerekkel és a hajjal, hogyan találta fel száz évvel ezelőtt a mobilinternetet, és mivel tudott segíteni barátja, Mark Twain emésztési problémáin?
Egy friss amerikai kutatás szerint növeli az elhalálozási kockázatot, ha valaki hamar abbahagyja az iskolát.
A csótányok nem bírják olyan jól a radioaktív sugárzást, mint ahogyan azt a közhiedelem tartja. De mi köze ehhez a hatvanas évek hippimozgalmainak? Újabb tudományos tévhit hátterét mutatjuk be.
De ha a paradicsomról ezt már tudtad, akkor is tud a lenti videó újat mutatni. Azt például tudtátok, hogy a banán bogyós gyümölcs, míg az eper és a málna nem? Na és mi a helyzet a mogyoróval?
Vigyázzatok, kikre hivatkoztok a beadandóitokban: évente 500-600 tudományos publikációt vonnak vissza, mert kiderül róluk, hogy nem megalapozottak, vagy egyenesen hamisak - írja a HVG.
Furcsa üzenetek árasztották el a Twittert a múlt héten, kutatók posztolják ki, hogy éppen min dolgoznak, és mindezt...
Honnan lehet tudni, hogy az autó melyik oldalán van a tanksapka? Miért nem érdemes antibiotikumot szedni, ha vírusos fertőzésetek van? Mi a baj azzal, hogy gömbakváriumban tartjátok az aranyhalakat?
Gondoltátok volna, hogy a világ egyik legnépszerűbb, tudományos hírekkel foglalkozó Facebook-oldalát egy egyetemista indította, újságírói tapasztalat és tőke nélkül?
Kísérletek, lézershow és csillagparty is várja az érdeklődőket az idei Kutatók éjszakáján, amelyet szeptember 26-án rendeznek országszerte az oktatási intézményekben és kutatóintézetekben.
Magát rakja össze a papírhajtogatás ősi japán művészete, az origami ihlette új robot, amelyet amerikai tudósok - a Harvard és a Massachusetts Institute of Technology (MIT) szakemberei - fejlesztettek. Amikor kész, magától tud járni is.
Az antibiotikum jó az influenza ellen, agyunknak csak tíz százalékát használjuk, a rágót tilos lenyelni - az iflscience.com tíz olyan tudományos tévhitet gyűjtött össze, amelyeket már rég megcáfoltak.
Hihetetlen fejlődésen megy keresztül a tudomány és a számítástechnika. Vajon hogyan fogunk harminc év múlva nyelveket tanulni? A neves tudós, Negroponte szerint egyszerűen beveszünk egy tablettát, és kész.
Tudósokat kérdez internetes vetélkedőjén Alan Alda amerikai színész, a tudomány nagy rajongója arról, hogyan...
Kőolaj helyett banánhéjból készített műanyagot egy tizenhat éves török diák, aki két éven át dolgozott a gyümölcs...
Ilyen plakátot még nem láttunk: ezzel az ötlettel reklámozza magát a vancouveri Science World. Nem csodálkozunk, hogy a fotót több ezren osztották meg a Facebookon. Ez a nap képe.