Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Vigyázzatok, kikre hivatkoztok a beadandóitokban: évente 500-600 tudományos publikációt vonnak vissza, mert kiderül róluk, hogy nem megalapozottak, vagy egyenesen hamisak - írja a HVG.
500-600 nem megalapozott vagy hamis szakcikk az évi mintegy 1,4 millió tudományos publikációból ugyan nem tűnik soknak, a csalások száma az új évezredben ugyanakkor megtízszereződött - írja a HVG.
Mégsem elég 22 perces beszélgetés egy, a melegházasságot ellenző ember meggyőzésére: a tavalyi év egyik legfelkapottabb kutatását május utolsó napjaiban vonta vissza a Science című, tekintélyes tudományos folyóirat, miután kiderült, hogy az alapját képező adatokat lényegében kitalálta az egyik szerző. Óriási üzlet a kamuegyetem: így verik át az áldozatokat.
Van olyan ''tudós'', akinek már hatvan cikkét kellett visszavonni. A bakikat sok esetben az okozza, hogy a folyóiratok megspórolják a szakmai lektorálást, vagyis a peer review-t. Erre jelenthetnek megoldást az olyan oldalak, mint a PubPeer, ahol a megjelenés után veszik szakmai górcső alá a tanulmányokat.