Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Javában zajlik a békéltető munka a BME GTK és az egyetem vezetése között, a BME-t eddig élesen kritizáló hallgatói önkormányzat tegnapi Facebook-posztjában például már jóval puhábban fogalmazott, mint korábban.
Nyílt levelet tettek közzé a BME oldalán, melyben az egyetem egysége mellett foglaltak állást a dékánok. A gazdasági kar vezetőjét nemrég kirúgták, mert állítólag kifogásolta a kar helyzetét, ráadásul állítólag a GTK kiválását is szerette volna.
Nemcsak Marosvásárhelyen, hanem Kolozsváron, Csíkszeredában, Sepsiszentgyörgyön és Szatmárnémetiben is tüntettek szombaton délután a marosvásárhelyi Római Katolikus Gimnázium és a magyar nyelvű egyházi iskolák védelmében.
Az egyetemisták az egész magyar társadalmat érintő kérdéseket meg tudták fogalmazni 1956-ban - mondta az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Történeti Intézetének igazgatója.
120 diák vett részt a budapesti Teleki Blanka Gimnáziumban a szombaton megrendezett Rendkívüli Országos Diákfórumon. A legfontosabb döntésük az volt, hogy amennyiben nem teljesülnek követeléseik, csatlakoznak a Tanítanék Mozgalom által szervezett nyári demonstrációhoz.
A Miskolci Herman Ottó Gimnáziumból indult az a nyílt levél, ami az egész tiltakozást kirobbantotta. Ma ott is megtartották a PDSZ által szervezett és a Tanítanék által támogatott 2 órás figyelmeztető sztrájkot.
Középiskolai és egyetemista diákok ezrei vonultak utcára Spanyolország több mint 40 városában csütörtökön, követelve a parlamenttől, hogy azonnal vonja vissza azokat a jogszabályokat, amelyek megalapozták az előző kormányzati ciklusban a konzervatív Néppárt (PP) által bevezetett oktatási reformot.
A Civil Közoktatási Platform nem riad vissza a polgári engedetlenség lehetséges jogkövetkezményeitől, a kormánynak címzett ultimátum lejártával hivatalosan is meghirdették a tiltakozásukat.