Folytatódik a polgári engedetlenség akció, ma is több iskolában tiltakoztak
Ahogy a héten többször, ma is tiltakoztak a pedagógusok több iskolában: van, ahol már tegnap polgári engedetlenségi akcióba kezdtek és volt, ahol sztrájkoltak.
Ahogy a héten többször, ma is tiltakoztak a pedagógusok több iskolában: van, ahol már tegnap polgári engedetlenségi akcióba kezdtek és volt, ahol sztrájkoltak.
A tanév második hetében kezdtek polgári engedetlénségi akcióba a tanárok több általános- és középiskolában is.
Az iskola több mint 30 pedagógusa kezdett polgári engedetlenségbe hétfő reggel, Budapest belvárosában szerveztek flashmobot.
A Pedagógusok Demokratikus Szervezete (PDSZ) közleményben reagált a kisvállalkozókat hátrányosan érintő törvényjavaslatra.
Negyedik hete tart a tiltakozás az iskolákban, óvodákban és a szakképző intézményekben, szerdán is több intézmény csatlakozott - jövő héten jöhet a többnapos tanársztrájk.
Az Athéni Egyetem előtt tiltakoznak a görög egyetemisták. Nem értenek egyet az új felsőoktatásitörvény-tervezettel.
Úgy gondolják, hogy az átszervezések jelentős hátránnyal és a törvény szerint járó juttatások megvonásával járnak.
Sokan nem örülnek annak, hogy még egy ideig biztosan marad az online oktatás.
A Rákóczi téri épületet is blokád alá vették a Színház-és Filmművészeti Egyetem hallagatói. Itt nincsenek irodák, de osztálytermek vannak.
A Színház- és Filmművészetért Alapítvány kuratóriumát nem értesítette Upor László, az SZFE rektorhelyettese arról, hogy elhalasztja az egyetemen a tanév megkezdését és meghosszabbítja a beiratkozás határidejét - állítják közleményükben.
A Bibó István Szakkollégium Facebookon tett közzé egy nyílt levelet az aláírók listájával, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) hallgatói pedig az egyetem épülete előtt fogadták sorfallal Áder János köztársasági elnököt.
Az ELTE BTK Művészetelméleti és Médiakutatási Intézete is kiáll a tiltakozó diákok mellett. Parti Nagy Lajos kezdeményezésére pedig több mint 160 író csatlakozott a tüntetéshez, illetve Alföldi Róbert nyílt levelet írt az egyik kurátornak, a színházi előadások végén pedig a közönség állva tapsolt a diákoknak.
Az SZFE közleményben reagált arra a kijelentésre, hogy az egyetemen nincs forgatókönyvíró-képzés.
A Színház - és Filmművészeti Egyetem hallgatói továbbra is tiltakoznak az egyetem szervezeti átalakítása miatt.
A megmozdulást az egészségügyi tanintézetek jelentkezési díjainak emelése ellen szervezték 2020. augusztus 7-én, Szöulban. A tiltakozók országos sztrájkra szólították fel a rezidenseket.
A tanárok, a diákok és a szülők azért tiltakoztak, mert úgy gondolják, hogy az iskolák nincsenek felkészülve a diákok fogadására a koronavírus-járvány idején.
Ne szavazd meg! - #freeSzFE címmel szerveznek megmozdulást a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói.
A jelenlegi és volt diákok után most több belföldi és határon túli szervezet is felszólalt a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) átalakítása ellen.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) is modellváltásra készül, aminek a volt diákok sem örülnek. Az egykori hallgatók petíciót indítottak az átalakítás ellen, amit azóta már közel ötszázan írtak alá.
Tiltakoznak a francia iskolák májusi újranyitása ellen.