Országjárással és tüntetéssorozattal indul az Országos Közös Akarat
Bár a kezdeményezés jelenleg az oktatás problémáira fókuszál, bármilyen szervezet csatlakozását várják, hogy később kiterjesszék azt a rendszerszintű problémákra.
Bár a kezdeményezés jelenleg az oktatás problémáira fókuszál, bármilyen szervezet csatlakozását várják, hogy később kiterjesszék azt a rendszerszintű problémákra.
A zenepedagógusok, előadók, kutatók és alkotóművészek közös nyilatkozatban tiltakoznak a Kulturális és Innovációs Minisztérium által kiírt rektori pályázat ellen.
Kedden szavaznak a Parlamentben a pedagógusok által csak "bosszútörvénynek" nevezett státusztörvényről. Az Egységes Diákfront egész napos rendezvényt szervezett a Kossuth térre, ahol fotókkal ellátott táblákon felmondó tanárok történetei várják az érkezőket.
Négy pontban is kifogásolja a státusztörvény jelenlegi tervezetét az Európai Bizottság. Egy kormányzati tisztviselő szerint már dolgoznak a problémák megoldásán.
Megszüntethetik a kővágószőlősi roma általános iskolát és összevonhatják azt a pellérdi intézménnyel. A szülők szerint a roma iskolába problémás gyerekek járnak, akiktől tartanak a pellérdiek, ezért tiltakozásba kezdtek.
Úgy tudjuk, ma még nem szavaznak a státusztörvény tervezetéről, mindenesetre a parlamenti vita lefolytatása közben a Kossuth téren tüntetést tartanak.
Az iskolák összevonásának tervezetét még áprilisban, spontán szegregációra hivatkozva lengette be a Közép-pesti Tankerület.
A vonulás alatt már néhány száz fősre duzzadó tömeg már azt is skandálta, hogy „ünnepeljük meg a tanárainkat”. Többen buborékot fújtak, volt, aki dobbal érkezett az eseményre, a lezárás utáni vonulás ezúttal elmaradt.
Továbbra is sátoroznak a köztársasági elnök hivatala előtt, hogy ha beterjesztik a pedagógusok új jogállásáról szóló törvényt, akkor azt ne írja alá.
A XVI. kerület önkormányzata korábban a tankerületi vezetőt és több iskolaigazgatót is Nizzában nyaraltatott.
Tanácsolják, hogy ügyvéd nélkül ne tegyen senki vallomást, az is kiderül, mindez kötelező-e és mikor kell a rendőröknek enni adniuk az előállított embereknek.
A szakszervezet minden magyarországi európai parlamenti képviselőt megkeresett, ám mindez aligha fogja érdemben megfordítani az eseményeket.
Novák Katalin azt mondta, egyetért azzal, hogy a pedagógusbéreket az EU-s forrásoktól függetlenül meg kell emelni, de attól, hogy ő így gondolja, ez még nem történik meg. Azt komolytalannak tartotta, hogy ígéretet kértek tőle: ne írja alá a státusztörvényt.
Rétvári Bence belügyminisztériumi államtitkár szerint azonban „roppant kétszínű a baloldal” a pedagógusok béremelésének ügyében.
A költészet napjára áthallásos verseket írtak föl Szeged több pontján az oktatás helyzete miatt tiltakozó szülők.
A fővárosi iskolák helyzetét részletesebben ismerjük, mert nagyobb figyelmet kaptak a sajtóban. Vidéken azonban nehezebb rávenni a pedagógusokat a nyilatkozásra, mert félnek a következményektől. Van iskola, ahol kifejezetten megtiltották a tantestületnek, hogy interjút adjanak.
Szerintük a kérdőíves felmérés nem helyettesíti az érdemi párbeszédet.
Szerintük érdemi párbeszédnek nyoma sincs, az írásos visszajelzésekre pedig általános, semmitmondó válaszokat adnak.
Március 15-én délután 3-kor indult az Egységes Diákfront és az ADOM Diákmozgalom közös rendezvénye, a Szabadságmenet, amin a pedagógusok mellett körülbelül 100 további civil szervezet is részt vesz. A menet a Hősök teréről az Andrássy út végéig vonult, ahol több felszólaló is az oktatás jelenlegi helyzetéről beszélt, sőt kiderült, mikor lesz a következő országos sztrájknap a közoktatásban.
Ahogy közeledik az idei érettségi, egyre nő a februárban elindított akció résztvevőinek száma.