Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Bár a találmány nem új, a benne lévő fejlesztés viszont megoldja azt, hogy a lecsapódó párából átalakult víz iható, és a növények öntözésére is alkalmas legyen.
Július 11-én ünnepli 80. születésnapját a Rubik-kocka feltalálója, aki a nemzetközi fizikus diákok versenyén elmondta, mit tanácsol a BME hallgatóinak.
Mindössze másfél négyzetméteres, 5G képes, nyolc szakma oktatásához alkalmas demonstrációs és oktatási platformot fejlesztettek a győri Széchenyi István Egyetem szakemberei. "A „mini gyártósor” a fizikai világban hajtja végre mindazt, amit a digitális térben kérünk tőle (és fordítva is), legyen szó csupán fagyiadagolásról vagy akár egy járműipari munkadarab megformálásáról" - írják az Eduline-nak elküldött közleményükben.
A tudósok szerint a jövőben hatalmas probléma lesz a vízhiány. Malajzia műszaki egyetemének diákjai most egy lehetséges megoldást hoztak a problémára - sótalanítanák a tenger vizét.
Gyerekként mindenki elképzeli, hogy milyen lenne Pókemberként házról házra ugrálni. Egy youtuber nemcsak álmodott róla, meg is építette kedvenc szuperhősének fegyverét.
A cukorbetegek számára kifejlesztett applikációval nyerte meg a Falling Walls Lab nemzetközi innovációs verseny nemzeti fordulóját Havlik Károly, a budapesti Semmelweis Egyetem mesterszakos orvostanhallgatója, és jutott a novemberi berlini fináléba - közölte a versenynek otthont adó Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME).
Magyar egyetemisták találmánya vakoknak adja vissza az olvasás élményét azzal, hogy egy okoskesztyűvel önállóan is tudnak olvasni - mondták el a feltalálók az M1 aktuális csatornán szombaton.
Hihetetlen találmánnyal versenyeznek a magyar egyetemisták az idei Microsoft Imagine Cup innovációs versenyén. A 4 fiatal egy vakoknak készült kesztyűvel jutott be a nemzetközi döntőbe, amit idén júliusban, Seattle-ben rendeznek. Mégis mi az a GlovEye?