Megvan a következő tüntetés programja: október 23-án is az utcára vonulnak a diákok és a tanárok
Október 23-án, vasárnap is lesz szolidaritási tüntetés a tanárok mellett, már a programok is megvannak.
Október 23-án, vasárnap is lesz szolidaritási tüntetés a tanárok mellett, már a programok is megvannak.
Krétával írtak üzeneteket szülők, diákok és tanárok a Közép-budai Tankerületi Központ épülete elé, a járdára hétfő reggel. Bár eső nem volt, a feliratok így is eltűntek.
A friss reprezentatív kutatást szerint a magyarok többsége támogatja a tanárok törekvéseit, és nem az Európai Uniótól várják a tanárbérek rendezését.
Újabb tüntetést szervez a Diákok a tanárokért csoport, amely szerint a társadalom rég nem látott szolidaritást mutatott múlt szerdán, amikor országszerte több száz iskolában sztrájkoltak vagy kezdtek polgári engedetlenségbe pedagógusok. „A hatalom erre további megfélemlítéssel reagált” – írják.
A szakszervezet arra kéri az iskolákban és óvodákban dolgozókat, hogy a sztrájkhelyzet kihirdetésének első évfordulóján újra szüntessék be a munkát.
Szerda reggel a Keleti pályaudvar és a Döbrentei tér között sorakoznak fel a tiltakozó tanárokat támogató szülők és diákok. Az Eduline úgy tudja, a Közgazdasági Politechnikumból például 250 szülő csatlakozik majd a megmozduláshoz.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) továbbra is támogatja a helyi gördülő sztrájkok megszervezését - teszik hozzá.
Legalább öt tanárt is elbocsátottak pénteken a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumból.
Hosszabb téli szünet, 18 fokos előadótermek és átalakuló egyetemi felvételi. Az általános- és középiskolások, felvételizők, illetve az egyetemisták életében is mozgalmas volt az elmúlt hét. Összeszedtük a legfontosabb történéseket az oktatásból.
Lassan egy éve tárgyal a két tanári szakszervezet a minisztériummal, eddig mindhiába. Október 5. után most újabb országos akciót hirdetnek.
Így viszont felmerül a kérdés, vajon az előre bejelentett tiltakozásban résztvevő tanárok miért kaptak a tankerületektől fenyegető levelet. A minisztérium államtitkára egyébként a tanári fizetésemelésekről is ejtett pár szót egy kérdésre adott válaszában.
Egy óra „mulasztásért” másfél órányi bért kell levonni a sztrájkoló pedagógusoktól – többek között ez áll abban a levélben, amely a Népszava birtokába jutott.
Nem ért egyet a Pedagógusok Szakszervezete és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete a sztrájk időpontjában, az egyik októberben, a másik csak novemberben szervezne országos munkabeszüntetést.
A tanári szakszervezet országos választmánya szeptember 23-i ülésén döntött az akcióiról.
A következő egy hónapban kétnaponta, egy-egy tanórára nem veszik majd fel a munkát.
Visszautasította a béremelési ajánlatot a skót középiskolai tanárok szakszervezete, a kormány nyitott a további tárgyalásokra.
Tanárok tucatjai hagyják el a pályát, akiket lehetetlen pótolni - többek között ezzel indokolják a Cserepka Baptista Gimnáziumban tanárai a kétnapos tiltakozást.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) tiltakozik a kormányzati fenyegetések ellen, és elkezdik szervezni a következő akcióikat.
Egyre több, korábban tiltakozó pedagógus osztja a levelet, amit tankerülettől kapott, és amiben az igazgató "rendkívüli felmentéssel" fenyegette meg őket, ha ismét megtagadják a munkát. Mindeközben a PDSZ arra kéri az érintetteket, ne írják alá a levelet.
Ahogy a héten többször, ma is tiltakoztak a pedagógusok több iskolában: van, ahol már tegnap polgári engedetlenségi akcióba kezdtek és volt, ahol sztrájkoltak.