Képző, jel, rag: meg tudjátok különböztetni őket?
Nem minden toldalékról könnyű eldönteni, vajon a képzők, a jelek vagy a ragok közé tartozik-e. A következő teszttel kipróbálhatjátok, nektek megy-e ez a feladat.
Nem minden toldalékról könnyű eldönteni, vajon a képzők, a jelek vagy a ragok közé tartozik-e. A következő teszttel kipróbálhatjátok, nektek megy-e ez a feladat.
Mások még csak az olvasással és a számolással bajlódnak kilenc évesen, egy belga zsenipalánta viszont már azon gondolkodik, melyik intézményben folytassa a tanulmányait és szerezzen doktori fokozatot - írja a CNN.
A héten ünnepeltük a magyar nyelv napját, ugyanis november 13-án fogadták el a magyar nyelvet államnyelvvé tévő törvényt. De melyik évben? Próbáljátok ki, tudtok-e válaszolni erre és más, a magyar nyelvvel kapcsolatos kérdésekre.
Sokszor használjuk őket, sokszor nem is tudjuk pontosan mit jelentenek. Ti tudjátok, mivel lehetne helyettesíteni a következő kifejezéseket? Lássuk, hibátlan lesz-e.
Tudjátok, melyik egyetem épülete látható ezen a közel ötvenéves fotón. Kitaláljátok?
1989 óta november 20-án ünnepeljük a Gyermekjogok Világnapját. Az ENSZ Gyermekjogi Egyezménye elfogadásának harmincadik évfordulóján mondjátok el, ti min változtatnátok azért, hogy jobb legyen a gyerekek élete Magyarországon. Mi kezdjük a sort.
Szeretitek a bioszt, a biológiai tudományágakat és jelenségeket? Tegyétek próbára a tudásotokat.
Az egyetemeken általában az alapozó tárgyakkal kezdődnek a képzések, ezért sokan félvállról veszik a tanulást és az óralátogatást. Viszont pont ez az a pár hónap, amikor másra is maradhat időtök a tanulás mellett. Most összegyűjtöttünk nektek néhány dolgot, amit kötelező kihasználni gólyaként.
Szeretitek a filozófiát és a dolgokat tűpontosan megragadó gondolatokat? Próbáljátok ki, kitaláljátok-e a szerzőjüket.
Az egyetem vagy főiskola utolsó évét járjátok? Már fél lábbal a munka világába léptetek? Ezekről a dolgokról, viszont még a tanulmányaitok utolsó hónapjaiban sem szabad megfeledkeznetek. Most összegyűjtöttünk néhány dolgot.
A dolgozatírás önmagában nem egy vicces dolog, azonban az eredmények néha arra sikerülnek. Mindenkinek van egy iskolai, vagy éppen egyetemi dolgozatmegoldása, blöffje vagy logikai bukfence, amire évekig büszke lehet. Arról nem is beszélve, hogy a tanároknak, oktatóknak is okoznak pár vicces pillanatot ezek a remekművek. Most összegyűjtöttünk pár ékes példát arra, milyen, amikor a dolgozatíró és a javító nem biztos, hogy ugyanarra gondolt.
Az őszi középszintű fizikaérettségi első részének kérdéseiből válogattunk. Próbáljátok ki, hány pontot érnétek el.
Lássuk, tudtok-e annyit, mint egy tizedikes. Ebben a tesztben a 10. évfolyamosoknak összeállított kompetenciamérésből válogattunk nektek. Hibátlan lesz?
Újra összeszedtük, milyen filmeket érdemes a héten moziban megnézni. Ha nincs programotok a hétre, akkor most itt van pár filmes ötlet.
Teszteljétek magatokat, mennyire mozogtok otthonosan a közmondások világában? Ki tudjátok egészíteni a hiányzó szavakkal a következő mondatokat? Most kiderül.
Ismeritek az egybeírás és a különírás szabályait? Tegyétek próbára magatokat ezzel a teszttel.
Könnyebben memorizáltok vizuális dolgokat? Szerettek utánajárni a legextrémebb témáknak is? Akkor egy Szuper YouTube-csatornát ajánlunk, ahol mindenki talál számára izgalmas infókat.
Kapásból tudjátok a fontos magyar és nemzetközi események évszámait? Lássuk, ezekre a kérdésekre helyesen válaszoltok-e.
Különleges módszert gyakorol évek óta egy amerikai tanító a diákok mozgására, tanulásra motiválására. Mindenki jól érzi magát a következő tánc és ének közben.
A brit Collins szótár szerint az év szavát 2019-ben százszor többször használták, mint a korábbi években.