Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Számtalan olyan régi magyar szó van, amely rég kikopott a mindennapos használatból vagy megváltozott. Régi könyvekben találkozhattok velük, esetleg a nagyszüleitek használhatják még őket. Ti ismeritek ezeket a régi magyar szavakat?
Sok olyan hely van, ahol használhattok diákkedvezményt, de lehet, hogy nem tudtok róla. Így van ez néhány teaház esetén is. Ha órák, zh-k után szívesen betérnétek egy-egy frissítő forró teára a télen, nézzétek meg a következő helyeket.
Egy New York-i anyuka úgy döntött, hogy megpróbálja megkönnyíteni az iskolások reggelét, 1200 pozitív üzenetet írt meg kézzel, hogy vidáman induljon a hétfő reggel.
Nyolc fővárost választottunk ki, nektek csak hozzájuk kell rendelni a megfelelő országot. Lássuk, mennyi idő alatt tudtok válaszolni az összes kérdésre.
A békéscsabai diákok másfél perces produkcióval hívták fel a figyelmet az iskola előtti veszélyes útszakaszra. Az intézmény előtt nincs zebra, pedig a forgalmas terület indokolttá tenné a kijelölt gyalogosátkelő felfestését.
Egy egyszerűnek tűnő helyesírási tesztet hoztunk nektek. Vannak olyan szavak, amik becsapósak lehetnek, nem mindig úgy írjuk őket, ahogy az hangzik. Lehet elsőre könnyűnek tűnik, de érdemes odafigyelnetek. Ti tudjátok, hogyan kell helyesen írni a következő szavakat? Teszteljétek magatokat.
83 éves korában elhunyt Csukás István, a Nemzet Művésze címmel kitüntetett Kossuth- és kétszeres József Attila-díjas magyar költő, író, a Digitális Irodalmi Akadémia tagja. Ti mennyire ismertétek a munkásságát? A következő kvízzel tesztelhetitek tudásotokat.
Egy twitterező éppen édesanyja régi, iskolai évkönyvét lapozgatta, ami az 1984-1985-ig tartó tanévet dokumentálta. A lapozgatás közben pedig felfedezett benne egy ismerős arcot.
Mindig voltak (és vannak) olyan egyetemi hallgatók, akik egy félévben az általában 30 ajánlott kreditnél jóval többet vettek fel, és végeztek is el. Egy diák most azonban nem néhány kredittel lőtte túl a teljesíthető minimumot: háromszorosát szerezte meg a teljesítendő krediteknek.
A történelem egy kis darabját találta meg egy ohioi középiskola egyik dolgozója munka közben. Egy 1957-ben elveszett kézitáskára bukkant rá egy résben, az iskola pedig utánajárt és megtalálták a tulajdonosát.
Vannak, akik a határidőt pontosan betartva (vagy inkább kivárva?) jelentkeznek az egyetemi felvételin. Ezekben a pillanatokban aztán nagyon sok kérdés felmerülhet bennük.