Fáklyás futást szerveznek az egyetemi autonómiáért a színművészetisek
A biciklis és élőláncos felvonulás után most fáklyás futással tiltakoznak a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói.
A biciklis és élőláncos felvonulás után most fáklyás futással tiltakoznak a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói.
Tegnap ismét több ezren vonultak az SZFE elé, a cél az volt, hogy a kormány megértse az egyetemisták szabadságvágyát.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) hallgatói reagáltak Lajos Tamás csütörtöki kijelentésére. Az SZFE új kuratóriumának tagja kijelentette, hogy sztrájk esetén alternatív oktatást terveznek, amelyhez állítása szerint már megvannak a tanárok és a helyszín is.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) több oktatója is támogatásáról biztosította a Színművészetis hallgatókat szeptember 23-án. Az SZTE oldalán azonban megjelent egy közlemény csütörtökön, amelyben azt írják, tiszteletben tartják munkavállalóik jogát a szabad véleménynyilvánításra, ugyanakkor ez nem tükrözi az intézmény hivatalos állásfoglalását.
A tiltakozók azonban egyelőre nem közölték, hogy az elkülönítés mellett milyen biztonsági intézkedéseket vezettek be, amivel megfékezik a betegség terjedését.
Szeptember 23-án elkezdődtek a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) dolgozóinak sztrájkköveteléseiről szóló tárgyalások. Az első tárgyalás azonban eredménytelenül zárult, ezért a sztrájk eszközével és céljaival egyetértő egyetemi dolgozók csütörtökön figyelmeztető sztrájkot tartanak az egyetem Vas utcai épületében.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) 77 oktatója is támogatja a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) hallgatóit. A jelenlegi patthelyzet feloldását az Innovációs és Technológiai Minisztérium vezetőjétől, Palkovics Lászlótól várják.
Hétfő este zavargások voltak a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) épülete előtt. Az ellenaktivistáknak sikerült néhány percre kifüggeszteniük a saját transzparensüket az egyetem oldalára.
Eredménytelen tárgyalások esetén október 1-jén sztrájkba kezdenek.
Vasárnap este az SZFE új kuratóriuma közleményt adott ki, melyben azt kéri a távozó vezetőktől, hogy fejezzék be a közjátékot.
Szombat délután 4-től, huszonnégy órán keresztül, biciklis hírnökként hordták a Parlamenthez a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói a Magna Charta Universitatumot. A követelésük listáját azért vitték el újra és újra a Parlament elé, mert korábbi üzenetükre azóta sem kaptak választ.
Az egyetem leköszönt vezetősége az egyetem Vas utcai épülete előtt nyitotta meg a 2020/2021-es tanévet.
Újra megmozdulást szerveznek a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói mára.
Hetek óta az egyik legnagyobb téma a magyar felsőoktatásban a Színház- és Filmművészeti Egyetem sorsa és helyzete. Sőt a #freeSzfe hashtag már a világot is bejárta.
Molnár Áron nemrég új dallal és videóval jelentkezett - az SZFE védelmében szólalt fel. A HVG interjújában azonban nem csak erről, hanem az egyetemfoglalásról és a tiltakozás esetleges kimeneteleiről is beszélt.
Eltűntek a free SZFE feliratok és a piros-fehér szalagok a XI. kerületi József Attila Gimnázium homlokzatáról, miután egy járókelő bejelentést tett a KLIK-nél.
Követeléseiket mind a diákok, mind a dolgozók elmondták a mai sajtótájékoztatón.
Több mint egy hete már, hogy a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói blokád alá vonták az egyetem főépületét - a hvg.hu összeszedte, milyen lehetséges forgatókönyvek jöhetnek az ügyben.
Az egyeztetésen a Magyar Rektori Konferencia (MRK) és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) vezetése, egyes modellváltó egyetemek rektorai, valamint a Színház- és Filmművészeti Egyetem kuratóriuma vett részt.
Az ELTE Hallgatói Önkormányzata a napokban kiadott egy közleményt a Színház- és Filmművészeti Egyetemmel kapcsolatban, a hallgatók ezzel kapcsolatban adták ki nyílt levelüket.