„Hol tudom megnézni, hogy a szakmámért jár-e pluszpont a felvételin?”
Ismét egy fontos felvételivel kapcsolatos kérdésre válaszolunk. Honnan lehet tudni, hogy milyen szakmáért, szakképesítésért jár pluszpont a felvételin?
Ismét egy fontos felvételivel kapcsolatos kérdésre válaszolunk. Honnan lehet tudni, hogy milyen szakmáért, szakképesítésért jár pluszpont a felvételin?
A keresztféléves felvételin is kaphattok többletpontot azért, ha már van valamilyen szakképesítésetek, de ennek van néhány feltétele. Mutatjuk, hogy mik azok.
Milyen esetekben kaphattok többletpontot OKJ-s végzettségért vagy felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevélért, és mely szakokon jár pluszpont a versenyeken elért eredményért? Mi a helyzet az emelt szintű érettségivel? Összegyűjtöttük a tudnivalókat.
Milyen bizonyítványt lehet szerezni a szakgimnáziumokban most, és az új szakképzési törvény életbelépését követően? A szeptembertől már technikumnak nevezett intézmények kapcsán válaszolunk meg egy olvasói kérdést.
Az OKJ-ban szereplő több mint 700 szakképesítésből a szakképző intézmények jövőre csupán 174 szakma képesítését teszik elérhetővé. Éppen ezért, amíg még elérhető ez a sokféle képzés, kiválasztottunk közülük szokatlannak tűnő nevűeket. Jól eltaláljátok, vajon melyik létezik (még) és melyik - egy általálunk kreált - fiktív szakma?
A keresztféléves felvételin is kaphattok többletpontot szakképesítésért, de több feltételnek kell megfelelni. Itt vannak a részletek.
Átalakítják a szakképzés rendszerét, amelynek keretében a 2020/2021-es tanévtől a szakgimnáziumi és szakközépiskolai forma is megszűnik: az intézmények új név alatt működnek tovább - derül ki az Oktatási Hivatal egyik dokumentumából.
Meddig tartanak az iskolarendszerű OKJ-s képzések, illetve a tanfolyamok, mikor indulnak, és milyen formában végezhetitek el őket? Itt vannak a részletek.
Az OKJ-s képzés keretében oktatott szakmák nagy részét nemsokára már csak iskolarendszerű képzésben tanulhatjátok. Mutatjuk, hogyan szerezhettek képesítést jelenleg egy tanfolyam elvégzésével, amelyért ugyan fizetni kell, de rövidebb és jobban igazodik a munkaidőhöz.
Ha OKJ-s képzésen folytatnátok a tanulmányaitokat, van néhány szabály, amit feltétlenül tudnotok kell, mielőtt belevágnátok a képzésbe. Milyen előfeltétele van a szakképzéseknek és honnan tudhatjátok meg, mi vonatkozik rátok?
Hány OKJ-s képzést végezhettek ingyen, és van-e bármilyen korhatár ezeknél a tanfolyamoknál? Fontos szabályok, amelyeket sokan rosszul tudnak.
Itt a lista azokról az OKJ-s képzésekről, amelyet ingyen végezhettek el ebben a tanévben.
Milyen szakmákat választott idén a legtöbb felvételiző a szakközépiskolák kínálatából?
Milyen szakmákkal lehet a legkönnyebben elhelyezkedni Pest megyében? Mutatjuk az idei listát.
Ha eddig önköltséges formában tanultál, akkor is igénybe veheted az államilag támogatott OKJ-s képzéseket?
Nyugdíjasként is ingyenesek az OKJ-s képzések? Hány éves korig tanulhattok nappali tagozaton? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Júniustól már nem csak az első, hanem a második szakképesítéseteket is ingyen szerezhetitek meg. Íme, a legfontosabb tudnivalók.
Felsőfokú végzettséggel is ingyen végezhetitek el az első OKJ-s képzést? Fogynak-e közben az állami félévek? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Nem tudjátok, mit tegyetek, ha nem sikerül a felvételi? Vagy éppen ellenkezőleg, már lediplomáztatok, de a tanultakat szeretnétek még több gyakorlati tudással kiegészíteni? Esetleg pályát váltanátok? Ezekkel a képzésekkel két év alatt, teljesen ingyen szerezhettek szakmát.
Döntött a szakképzés átalakításáról a kormány: változik a szakközépiskolák és szakiskolák rendszere, több vállalkozást próbálnak bevonni a duális képzésekbe is. Növelnék az ösztöndíjakat, valamint ingyenessé teszik a második szakképesítés megszerzését.