Az oktatási tüntetések színeiben tért vissza a hírhedt ferencvárosi pad
Új színeket kapott a hányattatott sorsú ferencvárosi pad, ami ülőalkalmatosság helyett már inkább jelképpé vált az elmúlt hetekben.
Új színeket kapott a hányattatott sorsú ferencvárosi pad, ami ülőalkalmatosság helyett már inkább jelképpé vált az elmúlt hetekben.
Bár a kezdeményezés jelenleg az oktatás problémáira fókuszál, bármilyen szervezet csatlakozását várják, hogy később kiterjesszék azt a rendszerszintű problémákra.
Miközben már legalább kétezer pedagógus mondott fel az elmúlt hetekben, a iskolák pedig egyszerre nyolc-tíz főt is keresnek a szeptemberben induló tanévre, a pedagógiai állásokat is meghirdető Közszolgállás Portál már napok óta elérhetetlen.
Közzétette az idei érettségi összesített eredményeit az Oktatási Hivatal, közben pedig már csak néhány nap választ el minket az idei felsőoktatási felvételi ponthatárhúzásáig. Erasmus-ügyben viszont még mindig nincs megegyezés, a magyar oktatási rendszerrel szemben pedig már egy világszervezet elnöke is nemtetszését fejezte ki. Mutatjuk, mik voltak a hét legfontosabb történései.
A státusztörvény egyik bekezdésében szerepel a módosítás.
Bár a belügyi tárcánál nem tudnak a korábbi évektől eltérő mozgásról, ez a szám jó eséllyel még növekedhet is szeptember után.
A pedagógus múlt hét pénteken számolt be a döntéséről, mostanra pedig már a hivatalos dokumentumok is megvannak.
A PDSZ szerint "Orbán Viktor miniszterelnök, Pintér Sándor és Gulyás Gergely miniszterek valószínűleg nem büszkélkednek azzal a levéllel, amelyet az Oktatási Világszervezet európai régiójának (ETUCE) igazgatójától kaptak."
Balatoni József, a "Jocó bácsi világa" nevű népszerű Facebook-oldal kezelője a státusztörvény hatályba lépésének napján elhagyta a tanári pályát.
Az érettségi felmerülő bojkottjával azonban a megkérdezettek kétharmada már nem értett volna egyet.
Ami meg lesz oldva, hogy ki megy be az órára és ő mit fog tanítani, azt nem tudni – vélekedik Lannert Judit.
Sokan a belügy épületét is a státusztörvény következményeiről szóló matricákkal ragasztották tele. A büntetést befizették, de bocsánatot nem kérnek – írja a Tanítanék.
Egy kolozsvári gimnáziumi tanár számolt be arról a hvg.hu-nak, hogyan sikerült elérniük három hét alatt Romániában azt, amit Magyarországon évek óta nem tudnak: magasabb fizetést és több megbecsülést a pedagógusoknak.
Bár a nemzetközi méréseket figyelembe véve Olaszországban sem teljesítenek jobban a diákok, mint Magyarországon, egy Rómában dolgozó tanár beszámolója alapján mégis kellemesebb körülmények között tanítanak az olasz pedagógusok, mint a magyarok.
A köznevelésért felelős államtitkár egy interjúban ismertette a következő hónapok "menetrendjét."
Bár már javában zajlik a szünet, mégis jelentős dolgok történtek a héten. A Parlamentben megszavazták a státusztörvényt, amit utána Novák Katalin alá is írt. Emiatt egyre több iskolából hallani tömeges felmondásokról. Mutatjuk, mik történtek július első hetében.
Gyászhirdetést adott fel a Momentum az Élet és Irodalom hetilapban a státusztörvény kormánypárti megszavazása utána.
Nincs olyan iskola Vas megyében, ahonnan az életbe lépő státustörvény miatt ne távozna pedagógus.
Molnár Áron mozgalma, a tanártüntetések egyik szervezője is felszólalt a státusztörvényről.
A Tanítanék Mozgalom egyik alapítója a pályaelhagyás mellett döntött, azonban, ha nem talál állást, akkor kénytelen a közoktatásban maradni, hiszen el kell tartania családját.