Egyre kevesebb pedagógus dolgozik teljes munkaidőben, ez az oka
5 ezer fővel csökkent az elmúlt néhány évben a teljes munkaidős pedagógusok száma, miközben egyre több tanár dolgozik részmunkaidőben.
5 ezer fővel csökkent az elmúlt néhány évben a teljes munkaidős pedagógusok száma, miközben egyre több tanár dolgozik részmunkaidőben.
Nehéz helyzetben vannak a részmunkaidős pedagógusok. Van akinek a januári béremelés után is jóval kevesebb lesz a fizetése, mint amennyi eddig volt.
Teljesről részmunkaidősre módosíthatják a napközis tanárok munkaviszonyát egy budapesti iskolában. A PDSZ több hasonló esetről tud.
Idén a koronavírus miatt elmaradnak a fesztiválok és a nagyobb rendezvények, így a sokak által kedvelt diákmunkák - például karszalagozás, hostesskedés - is eltűntek. De mégis merre érdemes elindulnotok, ha szeretnétek egy kis plusz pénzt szerezni a nyári szünet utolsó heteiben? Mutatjuk.
Nem feltétlen kell mindig a „tipikus” diákmunkákban gondolkodnotok, hiszen rengeteg lehetőség közül lehet válogatni, érdemes bővebben utánanézni.
Ahogy a felsőoktatási intézmények egyre növekvő kiadásokkal néznek szembe, úgy a tradicionális gyapjúköpenyes, pipázó, kényelmes mozgású, életét a munkájának szentelő főfoglalkozású professzorok a dodók sorsára jutnak. Napjainkban ugyanis a felsőoktatási tanárok jellemzően részmunkaidőben tanítanak – másodállásban, hogy kiegészítsék a fizetésüket, vagy tekintélyüket, illetve „szabadúszóként” – oktatói karrierjüket különböző főiskolák és egyetemek óráiból tákolva össze.