Tizenhatan kezdtek polgári engedetlenségbe egy dunakeszi iskolában
Szolidaritást vállalnak a Kölcsey Ferenc Gimnáziumból elbocsátott tanárokkal.
Szolidaritást vállalnak a Kölcsey Ferenc Gimnáziumból elbocsátott tanárokkal.
Szülők indítottak petíciót a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumból elbocsátott tanárokért, most a Belügyminisztérium felé tartanak.
Több szervezet is reagált a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium öt tanárának elbocsátására. Az Oktatói Hálózat és a két nagy pedagógus-szakszervezet is azt írja, maga a kormány tehet arról, hogy a pedagógusoknak a polgári engedtelenség eszközéhez kellett nyúlniuk.
"Tudom, hogy mindenkinek máshol csapódik ki a biztosíték. Nekem ez most egy ilyen pillanat volt" - mondta a TV2 műsorvezetője.
A három szülői szervezet nevében szolidaritásukat fejezik ki a Kölcsey Gimnáziumból kirúgott pedagógusokkal, levelet is írtak a tankerületi igazgatónak.
Pénteken több tanárt is kirúgott a tankerület a VI. kerületi Kölcsey Ferenc Gimnáziumból, ezért hétfő reggel “Ne rúgjátok ki a tanárainkat!” címmel szolidaritási akciót szerveztek a gimnázium elé. Délután a szülők levelet visznek Pintér Sándornak.
Legalább öt tanárt is elbocsátottak pénteken a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumból.
Legalább kétszáz diák tüntet a VI. Kölcsey Ferenc Gimnázium előtt kirúgott tanáraikért. Akiknek azért mondott fel azonnali hatállyal a tankerület, mert több alkalommal polgári engedetlenségi akcióba kezdtek.
Egy óra „mulasztásért” másfél órányi bért kell levonni a sztrájkoló pedagógusoktól – többek között ez áll abban a levélben, amely a Népszava birtokába jutott.
Kedden és csütörtökön délelőtt is megtagadja a munkát a Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola harminchárom tanára. Nem ez az első alkalom, hogy az ország egyik legjobb gimnáziumaként számon tartott iskola tanárai sztrájkba vagy polgári engedetlenségi akcióba kezdenek.
Pintér Sándor belügyminiszternek és Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkárnak írt nyílt levelet egy fővárosi pedagógus, miután átvette a tankerület fenyegető levelét.
Polgári engedetlenségi akcióba kezdett az újpesti Lázár Ervin Általános Iskola nyolc pedagógusa péntek reggel, az első és a második órát nem tartották meg, így vállaltak szolidaritást a miskolci Herman Ottó Gimnázium felmentett igazgatóhelyettesével.
A plusztámogatást a polgári engedetlenségben résztvevő tanárok segítésére használhatják fel, ha anyagi szankciók érnék őket - közölte a város.
A sztrájkjogaik ellehetetlenítése miatt szeptember 14-én, a tantestület 47 tanára kezdett polgári engedetlenségbe.
Aláírásgyűjtést indított a Tanítanék Mozgalom, azt szeretnék elérni, hogy Dezsőfi György, a miskolci Herman Ottó Gimnázium tanára azonnal kapja vissza igazgatóhelyettesi pozícióját, amelytől a mozgalom szerint jogszerűtlenül fosztották meg.
Az oktatásirányítás és a tankerületi központok igazgatói nyilvánosan kérjenek bocsánatot a polgári engedetlenségi akcióba kezdő pedagógusoktól, akiket az elmúlt napokban elbocsátással fenyegettek – többek között ezt követeli a Civil Közoktatási Platform (CKP).
A miskolci gimnázium felmentett igazgatóhelyettese mellett több száz diák, szülő és tanár tüntetett tegnap.
"Amennyiben a munkafelvételt ilyen büszkeséggel megtagadja, azzal a bátorságát fejezi ki" - többek között ez áll abban a levélben, amelyet a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium polgári engedetlenségi akcióba kezdő tanárai kaptak a diákönkormányzattól.
Kedd reggel ismét polgári engedetlenségi akcióba kezd a budaörsi Illyés Gyula Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola huszonhat tanára. Annak ellenére, hogy a tankerület az iskola tizenkilenc pedagógusát „aránytalan szankciókat kilátásba helyezve megfenyegette”.
Diákok, tanárok és szülők alkottak élőláncot a miskolci Herman Ottó Gimnázium körül, így tiltakoztak Dezsőfi György igazgatóhelyettes felmentése ellen. Az élőláncból egy idő után tüntetés lett, a résztvevők többek között azt skandálták: „ki fog minket tanítani?”.