Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Október 14-én újra több ezer pedagógus sztrájkolhat az iskolákban az óvodákban. Mindkét nagy pedagógus-szakszervezet és a Tanítanék Mozgalom is arra kéri az oktatásban dolgozókat, hogy jövő pénteken ne dolgozzanak.
A borsodi kistelepüléseken fejlesztő foglalkozásokat szervező InDaHouse munkatársai a perei Hernád-hídon hívták fel a figyelmet arra: lelkes, képzett, megbecsült, a munkájukban mindenben támogatott pedagógusokra van szükség az ország legeldugottabb csücskében is.
Hatalmas tömeg gyűlt össze a Margit hídon, ahol diákok, tanárok és szülők követelték az oktatás helyzetének javítását, a pedagógusok bérének emelését. Itt olvashatjátok el a szolidaritási koncert eseményeiről szóló tudósításunkat.
Országszerte több száz iskolában sztrájkoltak vagy kezdtek polgári engedetlenségi akcióba tanárok, béremelést és a sztrájkjog visszaadását követelve, na meg tiltakozva a pedagógusok megfélemlítése ellen. Budapesten és vidéki nagyvárosokban többezres megmozdulásokat tartottak: reggel több mint 11 ezer szülő, tanár és diák alkotott élőláncot a Keleti pályaudvar és a Széll Kálmán tér között. Délután és este hídfoglalás, tüntetés lesz.
Több budapesti gimnázium köré vontak élőláncot diákok csütörtök reggel – a zuglói Szent István Gimnázium előtt több mint kétszázan voltak, de a Fasori Evangélikus Gimnázium körül is legalább ennyien voltak. Péntek reggel a Szerb Antal Gimnáziumnál szerveznek megmozdulást középiskolások, jövő héten pedig Szegeden akcióznak majd tanárszakos egyetemistákkal együtt.
Augusztus 15-én az ország több pontján, egyszerre kellene pedagógustüntetést szervezni – olvasható abban a nyílt levélben, amelyet szerzője az Eduline-nak is elküldött. Azt írja, hogy a rezsicsökkentés lufijának kipukkanása után még nehezebb anyagi helyzetbe kerültek a 230 ezer forint körüli összegből vegetáló pedagógusok.
Három országos pedagógus-szakszervezet rendezett tüntetést szerdán a bukaresti kormány épülete előtt - kísértetiesen hasonlít a helyzetük a magyar tanárokéhoz.
A Punnany Massif, a Belmondo, Azariah, a Csíkszerda kórus és noÁr is fellép az április 1-jei szolidaritási koncerten, a Kossuth téren. A koncert egyben tüntetés is lesz, ahol mások mellett Nagy Ervin színész és Törley Kata, a Tanítanék Mozgalom egyik alapítója is felszólal majd.
Április 1-jén újabb pedagógustüntetés lesz a Kossuth téren, a Tanítanék a noÁr mozgalommal szervez közös szolidaritási koncertet és demonstrációt. Közben a március 16-án elindított, határozatlan idejű munkabeszüntetés "gördülő sztrájkká" alakul, minden nap más-más iskolákban szüntetik majd be a munkát a tanárok. A két nagy pedagógus-szakszervezet szerint így egészen addig tudnak tiltakozni, amíg az új kormány - legyen az bármilyen összetételű - nem teljesíti követeléseiket.
Kedden is polgári engedetlenségi akcióba kezdett Simkó Edit, aki a szombati, Kossuth téri pedagógustüntetésen is beszédet mondott. A pedagógus a Facebookon közzétett levélben elmagyarázza, miért álságos az a hivatkozási alap, amellyel a kormány próbálja elhallgattatni a tiltakozó pedagógusokat, és miért kellene azonnal folytatni a tárgyalásokat.
Újabb tiltakozó és figyelemfelhívó akciókat indítanak, ha a választások után az új kormány – legyen az bármilyen összetételű – nem tesz azonnali lépéseket a pedagógus-szakszervezet követelésivel kapcsolatban.
Szolidaritási koncertet és tüntetést szervez április 1-jére a Tanítanék és a noÁr Mozgalom. Elhangzik majd a 400 ezres megtekintésszámnál járó „Tanítani akarunk!” című szám is.
„Köszönet a tanároknak, akiknek elsöprő többsége gondolta úgy, hogy nem a sztrájknak van itt az ideje háború idején” – így reagált a szombat délutáni, a cikk megjelenésekor még zajló pedagógustüntetésre az Emberi Erőforrások Minisztériuma.
Megtelt a Kossuth tér szombat délután, több ezren vettek részt a pedagógusok "kockásinges találkozóján". A demonstráció a határozatlan idejű sztrájk első hetét zárja.