Erasmus-ügy: tizenkét pontban minősítette alkalmatlannak az Európai Bizottság a magyar törvényt
A döntést már hétfőn nyilvánosságra hozták, de szerda estére részletes indoklást is fűztek a határozathoz.
A döntést már hétfőn nyilvánosságra hozták, de szerda estére részletes indoklást is fűztek a határozathoz.
A cél a gyerekszegénység csökkentése, és a gyerekek esélyeinek javítása.
Három parlamenti frakció, a Párbeszéd, a Demokratikus Koalíció és az LMP is írásbeli kérdést tett fel Lázár János közlekedési és építési miniszternek arról, hogy miért maradtak ki a 25 év feletti, levelező munkarendben tanuló hallgatók a március 1-től érvényes tömegközlekedési tarifarendszerből.
A német kormány jóváhagyta azt a törvényjavaslatot, ami a marihuána legalizálást engedélyezné. Nem sok kell már ahhoz, hogy Németországban is legálisan lehessen füvet használni, viszont csak bizonyos szabályok betartása mellett.
Kedden szavaztak a Parlamentben a pedagógusok által csak "bosszútörvénynek" nevezett státusztörvényről. Az Egységes Diákfront egész napos rendezvényt szervezett a Kossuth térre a tanári szakszervezetekkel közösen.
Kedden megszavazták a Parlamentben a pedagógusok által csak "bosszútörvénynek" nevezett státusztörvényt. Az Egységes Diákfront egész napos rendezvényt szervezett a Kossuth térre, ahol ez ellen tüntetnek.
Július 4-én, kedden kerül sor a parlamenti szavazásra a pedagógusok új státuszáról, amire a diákok egész napos akcióval készülnek.
Háromnapos rendkívüli parlamenti ülésszakkal zárja a tervek szerint a munkát a nyári szünet előtt az Országgyűlés.
Az ellenzéki képviselők 40-nél is több módosító javaslatát ugyanakkor vita nélkül leszavazták a fideszes képviselők az Országgyűlés kulturális bizottságában.
Több mint nyolc órán keresztül ütköztették érveiket az országgyűlési képviselők pénteken a parlamentben, a vita témája az a törvény volt, ami ellen hónapok óta tiltakoznak a diákok és a szakszervezetek.
Úgy tudjuk, ma még nem szavaznak a státusztörvény tervezetéről, mindenesetre a parlamenti vita lefolytatása közben a Kossuth téren tüntetést tartanak.
Nem sokkal fél 4 után elkezdődött a parlamenti vita a státusztörvény tervezetéről.
Több hónapja tüntetnek a tanárok, diákok és szülők a pedagógusokat korlátozó státusztörvény ellen, a kormány június 6-án mégis benyújtotta az Országgyűlésnek a törvénytervezetet, amiről ma kezdenek el tárgyalni speciális szabályok mellett.
Több civil szervezet is demonstrációt hirdetett a Parlament elé.
Arról is beszélt a köznevelési államtitkár azért furcsa a státusztörvény kritikája, mert a szakszervezetek szerint a mostani oktatási rendszer sem jó.
Senki sem léphet majd be az épületbe a politikusokon kívül.
Közben egész hétre tüntetést jelentettek be a Parlament elé.
Az is lehetséges, hogy csak júliusban kerül rá sor, de az sem kizárt, hogy gyorsított eljárásban tárgyaljanak róla.
A miniszterelnök a parlamentben válaszolt az ellenzéki politikusok kérdéseire.
Több tucat állami kórház és azok ingatlanai kerülnek a debreceni, a pécsi és a szegedi egyetemek fenntartóihoz.