Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Milyen gyorsan és milyen területeken találhattok munkát, mekkora az átlagkereset vagy éppen a munkanélküliség a különböző szakokon végzett pályakezdők körében? Összegyűjtöttük a szakválasztás legfontosabb munkaerő-piaci szempontjait.
A Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) alapképzési szakos hallgatóinak 49 százaléka már főiskolás évei alatt munkát vállal, a dolgozó hallgatók 73 százaléka a tanulmányaihoz kapcsolódó szakterületen szerez állást - derül ki a felsőoktatási intézmény kutatásából.
Hamarosan kezdődik a 2015-ös felvételi: összegyűjtöttük azt a négy dolgot, amelyért - a megszerzett tudáson kívül - érdemes jelentkezni egyetemre, főiskolára.
Mennyit keresnek a friss diplomások? Megnéztük a legfrissebb pályakövetési adatokat, amelyek intézményekre lebontott átlagfizetéseket is tartalmaznak. Fontos: mivel egy képzési területen belül nagyok a szakok közötti különbségek, ezért az adatok értelmezéséhez nézzétek meg az adott egyetem vagy főiskola képzési kínálatát is.
Egyáltalán nem mindegy, melyik egyetemre vagy főiskolára jelentkeztek: több mint százezer forintos eltérés van a társadalomtudományi diplomások átlagkeresete között aszerint, hogy mely intézményben végeztek.
A műszaki végzettségű friss diplomások átlagosan bruttó 240 ezer forintot keresnek, a legkedvezőbb adatokat felmutató intézmény hallgatói pedig 312 ezer forintos fizetésre számíthatnak.
A bölcsészképzést végzett pályakezdők körülbelül 125-177 ezer forintos bruttó fizetésre számíthatnak - derül ki a diplomás-pályakövetési kutatás adataiból.
"Pusztán gimnáziumi érettségivel nem lehet érvényesülni a munkaerőpiacon, ehhez vagy egyetemet kell végezni, vagy szakmát kell tanulni" - mondta a Heti Válasznak Palkovics László felsőoktatási államtitkár. Tényleg értéktelen a "sima" érettségi? Utánajártunk.
Tudósítottunk a pedagógusok szombati tüntetéséről, megnéztük, melyek az ország legjobb egyetemei és középiskolái a HVG rangsorai alapján. Utánajártunk, milyen fizetésre számíthatnak a pályakezdő diplomások, milyen a vállalkozói lét, és mit lehet már tudni a 2015-ös felvételiről. A hét hírei és cikkei.
Vállalkozói vagy alkalmazotti lét? Biztonság vagy szabadság? Friss diplomásokat kérdeztünk arról, miért indítottak saját vállalkozást, és milyen nehézségekkel küzdöttek meg.
Mennyit keresnek a pályakezdő diplomások? Mennyivel magasabb a férfiak átlagfizetése, mint a nőké? Összefoglaltuk, mi derül ki a 2013-as diplomás-pályakövetési felmérések összefoglaló tanulmányából.
Nyilvánosságra hozták a Budapesti Gazdasági Főiskola diplomáspálya-követési eredményeit. Összesen 333 olyan pályakezdőt kérdeztek meg, akik 2009-ben, 2011-ben vagy 2013-ban végeztek a főiskolán.
Valóban könnyű gazdasági diplomával állást találni? Mennyit keresnek a pályakezdők? Megjelent a diplomás-pályakövetési rendszer 2013-as adatait összegző tanulmány.
Huszonötszörös eltérés van a legmagasabb és a legalacsonyabb bérbesorolású munkakörökben fizetett összegek között Magyarországon - derült ki a Trenkwalder és szakmai partnereinek szervezésében lezajlott felmérésből.