Eddig több mint hétezren írták alá az ADOM Diákmozgalom petícióját
Az iskolákban még mindig személyesen zajlik az oktatás, de az igazgatók elrendelhetik a maszkviselést - akár a termekben is.
Az iskolákban még mindig személyesen zajlik az oktatás, de az igazgatók elrendelhetik a maszkviselést - akár a termekben is.
A petíciót aláíró hallgatók úgy gondolják, a koronavírus-járvány miatt érdemes lenne a szorgalmi időszakból hátralévő pár hétre online oktatást elrendelni. Mindeközben az egyetem felkészült a járványhelyzet romlására: ha indokolt, azonnal dönthet a dékán az online oktatás vagy vizsgáztatás elrendeléséről.
A Károli Gáspár Református Egyetem is online oktatásra áll át a levelező képzéseken – ezt tartalmazza az a rektori utasítás, amelyet az intézmény oldalán tettek közzé.
A döntés a vizsgaidőszakot is érinti, hiszen ott marad az online forma.
November 22-től a szorgalmi időszak végéig minden előadást online tartanak meg az Eötvös Loránd Tudományegyetem bölcsészkarán – az erről szóló dékáni utasítást a hallgatói önkormányzat tette közzé a Facebookon.
Alig négy nap alatt több ezer aláírás gyűlt össze a diákmozgalom petícióján.
Bár a koronavírus-fertőzöttek száma szerte a világon emelkedik, a különböző országok más-más intézkedésekkel próbálják kezelni a járványhelyzetet. Van, ahol egy-két hetes rendkívüli szünetet rendeltek el, máshol a maszkviselést is elegendőnek tartják, és nem tervezek online oktatást.
A diákszervezet azt kéri, hogy az iskolák dönthessenek az online oktatás elrendeléséről.
Egyre több iskolában kell rendkívüli szünetet vagy online oktatást elrendelni koronavírus-fertőzött diákok vagy tanárok miatt. A minisztérium szerint az iskolák alig egy százalékában kellett intézkedni.
Az ADOM Diákmozgalom a járványhelyzet súlyosbodása miatt indította az aláírásgyűjtést.
Az iskolák két százalékában állt át egy-egy osztály digitális munkarendre koronavírus-fertőzés miatt.
Az ország diákjai másfél éve nem járnak iskolába a koronavírus-járvány miatt, és online oktatás sincs. Sokan munkát vállaltak.
Ukrajnában újabb hét megyével bővült a járványhelyzet szerinti legsúlyosabb, vörös kategóriában lévő régiók száma. Van, ahol már nem mennek vissza az iskolába a diákok az őszi szünet után.
„A járvány miatt két évre leállt nálunk minden. A diákok és az oktatók is ki vannak éhezve a személyes találkozásra, a közös munkára, olyannyira, hogy azt kérték, szombaton is bejárhassanak az egyetemre. Egy képzőművész számára nehezen értelmezhető az online oktatás” – mondta Erős István, a Magyar Képzőművészeti Egyetem nemrég kinevezett rektora.
A környező országokban is romlanak a járványügyi adatok, és ez az oktatásra is hatással van. A legtöbb iskolában szigorítottak a szabályokon, de egyre több az olyan intézmény, ahol távoktatásra váltottak.
Az országban fizetett szabadnapokat igényelhet a szülők egyike, ha 12 év alatti gyermeke a járvány miatt távoktatásra kényszerül.
Egy kicsit nosztalgiázva, de főleg örülve annak, hogy jelenléti oktatás van az iskolákban, hoztunk pár ikonikus mondatot a távoktatásból.
Angliában húsz diák közül legalább egy koronavírusos a múlt heti hivatalos adatok szerint.
Rusvai Miklós azonban úgy véli, a negyedik hullám is olyan komoly lehet, mint a második volt.
Három vagy négy intézményt teljesen bezártak koronavírus-fertőzés miatt, további tíz-tizenöt iskolában pedig egy-egy osztály tanul otthonról.