Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) nem támogat olyan megoldást, amely automatikusan az iskolákra, illetve az azokban foglalkoztatott pedagógusokra hárítaná át a gyerekek nyári felügyeletét - közölte a szakszervezet.
Az oktatásért felelős államtitkárság nem szeretné felrúgni a jelenlegi pedagógiai kultúrát és iskolai hagyományt, ugyanakkor az év közbeni szünetek átstrukturálása a tárcánál is napirenden van - mondta kérdésre válaszolva Gloviczki Zoltán közoktatásért felelős helyettes államtitkár kedden egy más témában tartott sajtótájékoztatón.
"A családoknak is könnyebb lenne, és a gyerekek sem esnének ki annyira a nevelési folyamatból, ha az évközi szüneteket, így az őszi, a karácsonyi és a húsvéti szünetet megnyújtanánk, a nyárit pedig megrövidítenénk" - mondta Pokorni Zoltán, az országgyűlés oktatási bizottságának elnöke a Hír Televízió Kontraszt című műsorában.
Idén 2,4 milliárd forintra pályázhattak a települések, hogy nyáron is meleg ételt adhassanak a diákoknak. Magyarországon számítások szerint 120 ezer gyerek élhet mélyszegénységben, közülük a becslések szerint 20 ezren éhezhetnek.
Tanárok ezrei maradnak fizetés nélkül nyárra, mert az iskolák vezetői takarékossági okokból úgy döntöttek, hogy határozott idejű szerződést kötnek velük. A pedagógusok szerződése így a tanév végén lejár, akikkel újra szerződnek, azokkal is csak szeptember elsején kötnek megállapodást. A Pedagógusok Szakszervezeténél az ATV-nek azt mondták, etikátlannak tartják az eljárást. Az oktatási államtitkárságon nem akartak nyilatkozni, de közleményben azt írják: törvénytelenül járnak el az intézmények, és elítélik az ilyen eseteket.
Radikális módosításokat tervez a közoktatásban Michael Gove brit oktatási miniszter: négyhetesre rövidítené le a nyári szünetet, az iskolákat pedig arra kötelezné, hogy öt- helyett hatnapos tanítási hetet vezessenek be.
Koncertekkel és játékokkal fejezték be a 2010/2011-es tanévet a kazincbarcikai diákok, a Borsodchem ezzel zárta a „2011 a Kémia Nemzetközi Éve” elnevezésű programsorozat első hat hónapját.
Több tízezer forintot, de akár a százezer forintot is elérheti egy-egy gyerektábor ára. Pár nap múlva kezdődik a két és fél hónapos iskolai nyári szünet. Vajon tudja-e a szülő, hogy hova küldi el a gyermekét? Hány pedagógus, felügyelő lesz, milyenek a tisztasági körülmények, mivel töltik az idejüket, illetve hányszor és mit esznek a gyerekek a táborban?
Már csak egy hét van hátra az idei tanévből, jövő csütörtökön kezdődik a két és fél hónapos nyári vakáció. A diákoknak sok tábor és színes programok ígérnek kikapcsolódást.
Több amerikai állam a két és fél hónapos nyári vakáció lerövidítését tervezi, az oktatáspolitikusok szerint inkább év közben kellene két-háromhetes szüneteket tartani.
Alig három hét van hátra a 2010/2011-es tanévből, június 15-én minden iskolában véget ér a tanítás. A nyári szünet két és fél hónapos lesz, a 2011/2012-es tanév rendjéről szóló rendelettervezet szerint a következő tanév első napja szeptember 1., csütörtök lesz – igaz, ez még változhat, az oktatási államtitkárság szerint ugyanis jobb megoldás lenne, ha hétfői nappal kezdődne az első félév.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) elvárja, hogy megszűnjön az az etikátlan gyakorlat, hogy az iskolafenntartók határozott időre szerződtetik a pedagógusokat, akiknek így minden tanév végén megszűnik a közalkalmazott jogviszonyuk.
Hét végén és jövő hét elején közel 1,4 millió diáknak ér véget a 2008/2009-es tanév és kezdődik meg a közel két és fél hónapos vakáció. Az idén is számtalan tábor, színes programok ígérnek kikapcsolódást, ugyanakkor a válság miatt valószínűleg kevesebb szülő engedheti meg, hogy gyermekét táborba küldje.
Életszerűtlennek bélyegezte a Magyar Szülők Országos Egyesületének elnöke azt, hogy idén hétfőre, azaz június 15-re esik a tanév vége. Habár Keszei Sándor elfogadja a minisztériumi választ, miszerint az intézményvezetők saját hatáskörükben dönthettek a tanévzárás időpontjáról, oktatásirányítási hibának tartja a rendelet alapján meghatározott dátumot, a családok ugyanis így nehezebben tudják megkezdeni a nyári szünetet - írja a FigyelőNet.