Mennyi pénzt ér a mesterszakos diploma? Infografika
Érdekes infografikát találtunk a mesterszakos diploma értékéről: mi a ti véleményetek? Megéri továbbtanulni az alapképzés után?
Érdekes infografikát találtunk a mesterszakos diploma értékéről: mi a ti véleményetek? Megéri továbbtanulni az alapképzés után?
Hétfő este hozta nyilvánosságra a 2012-es felvételi jelentkezési adatait az Oktatási Hivatal. Az első helyes jelentkezők száma alapján idén a legnépszerűbb mesterszak a vezetés és szervezés, a nemzetközi tanulmányok, valamint a kommunikáció és médiatudomány lett. A lista aligha lepte meg a felvételizőket, ezek a képzések évek óta több ezer BA- és BSc--diplomást vonzanak.
2011-ben összesen 25 506-an döntöttek úgy, hogy főiskolai, BA- vagy BSc-diplomájuk után továbbtanulnak.
Pár nap késéssel ugyan, de nyilvánosságra hozta az oktatási államtitkárság a 2012-es mesterképzéses keretszámokat is. Itt találjátok a táblázatot arról, hány állami ösztöndíjas hallgatót vehetnek fel az egyetemek, főiskolák MA- és MSc-szakokra.
Több mint 7800 BA- és BSc-diplomás hallgatót vettek fel mesterképzésre idén: a legnépszerűbbek a tanári szakok, de a nemzetközi tanulmányok, a kommunikáció és médiatudomány, a vezetés és szervezés, valamint a pszichológia is bekerült a top ötbe.
Egyre kevesebben érdeklődnek a tanári mesterszakok iránt: míg a Debreceni Egyetemen néhány évvel ezelőtt százötven-kétszáz nappali tagozatos hallgató volt a pedagógusképzéseken, idén már csak hatvan-hetven.
Egyre népszerűbbek a mesterképzések - kérdés azonban, kinek érdemes továbbtanulnia az alapképzés után, és mennyit ér a magasabb szintű diploma.
Tízből négy elsőéves hallgató külföldön is szeretne tanulni, minden második gólya a hároméves alapképzés után mesterszakra is jelentkezne, a diploma megszerzése után jelentős részük multicégnél dolgozna – derül ki a Budapesti Gazdasági Főiskola diplomás pályakövetési vizsgálatából.
Újabb két egyetemi szak indul a Pécsi Tudományegyetem (PTE) szekszárdi karán, amelynek névváltozásáról és fejlesztési tervéről csütörtökön döntött az egyetem szenátusa.
Az elsőhelyes jelentkezések számát tekintve a Debreceni Egyetem (DE) a legnépszerűbb vidéki felsőoktatási intézmény, csak az Eötvös Loránd Tudományegyetem előzi meg - közölte Fábián István egyetemi tanár, rektor.
Több mint hétezren jelentkeztek tanári mesterszakra, amelyet - az előző évekhez hasonlóan - idén is a vezetés és szervezés, a nemzetközi tanulmányok, a pénzügy, a kommunikáció és a marketing követ a legnépszerűbb mesterképzések listáján. Összesen 25 506-an döntöttek úgy, hogy főiskolai, BA- vagy BSc-diplomájuk megszerzése után továbbtanulnak.
Jövő vasárnapig lehet jelentkezni az emberi jogok oktatását és a demokratizálódási folyamatok vizsgálatát célul kitűző, az olaszországi Velencében tartandó programra a 2011/2012-es tanévre.
Sem társadalombiztosítás, sem diákmunka, sem ösztöndíj – a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája szerint ilyen következményei vannak annak a szabályozásnak, amely alapján az alapszakról a mesterképzésbe átlépő hallgatók tanulói jogviszonya a két ciklus között, vagyis a két-három nyári hónapra megszűnik.
A Műegyetem üzleti mesterszakjaival ismerkedhetnek meg az érdeklődők az intézmény gazdaság- és társadalomtudományi kara Üzleti Tudományok Intézetének nyílt napján február 3-án.
Több mint harminc egyetemi és főiskolai kar tart nyílt napot január 10. és 16. között: a tájékoztató előadásokon beszerezheted a legfontosabb információkat az alap- és mesterképzésekről, az elmúlt évek ponthatárairól, a külföldi ösztöndíjakról és az elhelyezkedési esélyekről.
A bolognai rendszer bevezetése óta mesterképzés elvégzéséhez kötik a tanári diploma megszerzését. A hároméves alapképzés után azonban egyre kevesebb diák dönt úgy, hogy a pedagógusi pályát választja – különösen igaz ez a természettudományi karok hallgatóira. Már ma sincs elég fizika-, kémia- és biológiatanár az országban, a helyzet néhány éven belül kritikussá válhat.
Mikor szerezheted be a felsőoktatási felvételi tájékoztatót? Mi az a regisztrációs levél és az e-felvételi? Meddig adhatod postára a kitöltött jelentkezési lapot? Összegyűjtöttük a legfontosabb határidőket és tudnivalókat a 2011-es felvételi időszakról!
A főiskolákat és a technikumokat is megszüntetné az elfogadás előtt álló ukrán felsőoktatási törvény: változást a jövő évtől hozhat a dokumentum, mely a bachelor fokozatot négy-ötéves tanulmányi idő után tenné elérhetővé, a mesterdiploma feltételeként pedig még plusz kétéves időszakot írna elő. Előbbit az egyetemeken is, utóbbit már csak az akadémiákon szerezhetnék meg a hallgatók.
"Ezentúl lehet Gucci-ból is diplomázni" - adja hírül némi iróniával a BBC Online. Ez év szeptemberétől ugyanis új mesterképzésre iratkozhatnak be a Monacói Nemzetközi Egyetem hallgatói. A szakirány hivatalos megnevezése "luxuscikk kiskereskedelem menedzsment", és olyanoknak ajánlják, akik a későbbiekben a luxusmárkák eladásának területén szeretnének domborítani.
Használjam ki a tehetségem és csináljam azt amit szeretek, vagy tartsam el a családom? Valószínűleg majdnem mindenkinek, aki képző- illetve iparművészeti tanulmányokat folytat, forognak-forogtak már a fejében hasonló gondolatok. Kérdés, hogy a kettő egyébként kizárja-e egymást?