Szavazzatok: most elmondhatjátok, hogyan sikerült a mai matekérettségi
Véget ért a matekérettségi, hogy mentek a feladatok? Most ti is elmondhatjátok a véleményeteket.
Véget ért a matekérettségi, hogy mentek a feladatok? Most ti is elmondhatjátok a véleményeteket.
Délelőtt 11-kor véget ért a középszintű matekérettségi, az Eduline-on pedig hamarosan megtaláljátok a Studium Generale által készített, nem hivatalos megoldásokat.
Idén több, mint 70 ezer diák érettségizik májusban, a vizsgára jelentkezők száma azonban folyamatosan csökkent az elmúlt években. Itt vannak a legfrissebb adatok.
Magabiztos függvénytáblázat-használattal meg lehet szerezni a kettest a középszintű matekérettségin: az első részben a könnyebb összefüggéseket kellett alkalmazni, a második rész matekpéldáit pedig úgy állították össze, hogy ha valaki csak egy-egy feladatrészt tud megoldani, azzal is értékes pontokat szerez - mondta az Eduline által megkérdezett szakértő.
A diákok internetezési szokásairól, fagylalttölcsérekről és wifi-routerekről is kaptak feladatot a középszintű matekérettségin a vizsgázók, akiknek a valószínűségszámításról, a térgeometriáról szerzett tudásukra is szükségük lesz a matekpéldák megoldásához.
A függvénytáblától a számológépig, még a digitális órát is bekészítették a diákok a matekérettségire. A HVG fotósa fényképezett a matekérettségi kezdetekor.
Egy kétismeretlenes egyenletet, egy geometriai feladatot és egy számtani sorozattal kapcsolatos példát is meg kell oldaniuk a diákoknak a középszintű matekérettségi második részében.
Évről évre matematikából teljesítenek a leggyengébben az érettségizők, tavaly a maximális pontszám alig több mint felét szerezték meg a diákok.
Alapvetően korrekt feladatokat kaptak az érettségizők, több példát általános iskolai tudással is meg lehet oldani, de azért vannak kisebb buktatók a feladatsorban - mondja az Eduline által szakértő az idei középszintű matekérettségi első részéről.
Százalékszámítás, halmazok, statisztika, sorozatok, függvények - ilyen témakörökről kaptak feladatokat a diákok a középszintű matekérettségi első, 45 perces részében.
A matematika írásbelikkel folytatódnak ma az érettségi vizsgák, a diákok emelt és középszinten adnak számot tudásukról.
Kedden a matekvizsgákkal folytatódott a 2018-as tavaszi érettségi szezon: a diákok elégedettek lehettek a középszintű feladatsorral, egy-két trükkös kérdés kivételével korrekt, viszonylag könnyen megoldható tesztet kaptak. Az emelt szinten érettségizők már nem jártak ilyen jól. A matematika érettségi nap támogatását köszönjük a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Karának.
A matekérettségivel folytatódik a 2018-as tavaszi érettségi szezon, az Eduline-on pedig ma is minden fontos információt megtaláltok a feladatokról, folyamatosan beszámolunk a hírekről, tanárokat és diákokat kérdezünk a tesztről, és persze jövünk a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokkal! A matematika érettségi nap támogatását köszönjük a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Karának.
Egy kis lazítás rátok fér a mai magyarérettségi után: furcsa kérdést találtunk a gyakorikérdések.hu-n.
Megvolt a matekérettségi is, a két legnehezebb (?) vizsgával megvagytok, a holnapi töri előtt jöjjön egy kis lazítás. Aki ma érettségizett, az érteni fogja ezeket a képeket (és kiheverve a mai vizsgát, még nevetni is fog rajtuk).
Kedden a matekvizsgával folytatódott az érettségi szezon. A matektesztet általában azok is kitöltik, akik korábban érettségiztek, de kíváncsiak, meg tudnák-e oldani a feladatsort. Most kipróbálhatjátok magatokat, a középszintű feladatsor első részéből vettünk ki öt feladatot.
Hány pontot lehet kapni a középszintű matekérettségi feladataira? Milyenek a pontozási szabályok emelt szinten? Itt minden infót megtaláltok.
Megérkeztek az első vélemények a matekérettségiről: középszinten vizsgázók írták le nekünk, mit gondolnak a feladatsorokról. Várjuk a további véleményeket Facebookon és e-mailben ([email protected]).
A középszintű matekérettségi hosszabb feladatainak többsége valószínűleg nem okoz majd problémát a vizsgázóknak, de a választható példák között van nehezebb feladat is. A fontos matematikai témák mind előkerülnek: van síkgeometria, sorozat, statisztika, egyenlet, függvények, koordinátageometria.
Izguló diákok, szőlőcukor és plüssök mindenütt. Mi más lehetne, mint a matek?