Tíz szó, amelynek csak kevesen ismerik a jelentését - teszt estére
Tudjátok, mit neveztek régen spagétnek? Mi az a bajkó vagy a trínó? Felcsaptuk a különböző tájszótárakat, és olyan szavakat kerestünk, amelyeket ma már nem használunk.
Tudjátok, mit neveztek régen spagétnek? Mi az a bajkó vagy a trínó? Felcsaptuk a különböző tájszótárakat, és olyan szavakat kerestünk, amelyeket ma már nem használunk.
Január 22-e a magyar kultúra napja. De mégis mióta? És ki vetette fel, hogy emlékezzünk meg erről a napról? Ebben a tesztben többek között ezekre a kérdésekre is választ találtok.
A legismertebb görög istenekkel és mitológiai alakokkal kapcsolatban már minden infót kívülről fújtok? Lássuk, mi a helyzet azokkal a nevekkel, akikről csak ritkán esik szó az iskolában. Ha ismeritek őket, akkor azért, ha pedig még nem, akkor azért érdemes kitöltenetek ezt a tesztet.
Ma már mindent emojikkal írunk, úgyhogy itt az ideje, hogy egy kicsit másképp csináljuk a műveltségi teszteket is. Megvan, kikre gondoltunk?
Zászlók, szólások és közmondások. Ti kitöltöttétek idén ezeket a teszteket? Most még van lehetőségetek kipróbálni a tudásotokat.
Ókori mitológia már általános iskolában is előkerül, de középiskolában már biztosan mindenki találkozott a görög istenekkel. Lássuk, mennyire emlékeztek rájuk.
Mostanában csak a régi faliórákon, vagy házak homlokzatán láthatunk római számokat. Ti ismeritek őket? Most tesztelhetitek magatokat.
A következő kvízben Sirisaka Andor Magyar közmondások könyvéből válogattunk, lássuk kitaláljátok-e, mit jelent a következő hét közmondás.
Tudjátok, mit jelent az, hogy peregrináció, vagy milyen az, ami machiavellisztikus? Teszteljétek magatokat giga-mega szótesztünkkel.
Cím alapján kitaláljátok, hogy kinek a nevéhez köthető az adott alkotás? Lássuk.
A következő szavak magyarul vannak. Lehet, hogy használjátok is, de biztosan hallottátok már őket. Lássuk, hánynak tudjátok a pontos jelentését.
Az idegen szavas tesztjeinkben általában egy idegen szót és három jelentést adunk meg, amiből ki kell választanotok a helyeset. Most megfordítottuk a dolgot: egy jelentés és három idegen kifejezés vár rátok. Lássuk, így sikerül-e kifognunk rajtatok.
Le tudnátok írni az életkorotokat római számokkal? Mi a helyzet a születési évetekkel? Teszteljétek magatokat, mennyire mennek a római számok.
Orvosi és jogi fogalmakat válogattunk nektek, ezeket megfűszereztük egyéb latin kifejezésekkel. Lássuk, mennyit ismertek, vagy mennyire tippeltek jól. Hibátlan lesz?
Tudjátok, mit csinál az, aki duruckol? És azt, hogy mit jelent a flastrom? A következő tesztből kiderül.
Most megnézhetitek, mennyit tudtok. Ismeritek ezeket a szavakat és a jelentésüket?
Melyik év szeptember 28-án választották Bethlen Istvánt erdélyi fejedelemmé? És azt tudjátok, hogy mi történt 1968-ban ezen a napon? A következő tesztből ezek is kiderülnek. Nektek hibátlan lesz?
Szeretitek a művtörit és sok időt töltötök múzeumokban? Akkor ezt a tesztet ki kell próbálnotok. Lássuk, sikerül-e a festményeket felismernetek egy-egy részlet alapján.
Be tudjátok fejezni a fenti szólásunkat? Lássuk a következők kifoghatnak-e rajtatok? Teszteljétek magatokat ezzel a kvízzel.
Használjuk őket, de vajon a jelentésüket is ismerjük-e? Most kideríthetitek, mennyire vagytok képben a magyarban használt idegen kifejezéseinkkel. Nektek hibátlan lesz?