A dolgozók nagyjából 13 százalékát érintő leépítés lesz a Szent István Egyetemen
Az egyetem évek óta nehéz pénzügyi helyzetben van, amin a koronavírus-járvány tovább rontott.
Az egyetem évek óta nehéz pénzügyi helyzetben van, amin a koronavírus-járvány tovább rontott.
Többek között létszámleépítéssel kell megtakarítania 250 millió forintot az Eötvös Loránd Tudományegyetem bölcsészkarának – erről a kar dékánja beszélt.
A miniszterelnökség államtitkára szerint a szakképzetlen munkaerő pótlására is megoldás, ha az állami szféránál dolgozók nagy számát elbocsátják.
A szakgimnáziumok pontos tanterv hiányában bizonytalansággal várják a tanévet, a Pedagógus Szakszerveze attól tart, hogy tanárok vesztik majd el az állásukat.
Minden tizedik dolgozóját elbocsátja a Nyíregyházi Főiskola – tudta meg az eduline. Az intézmény állami támogatása öt év alatt felére csökkent, ezért a létszámleépítés mellett további takarékossági intézkedésekre kényszerülnek: a kevés jelentkezőt vonzó szakok közül többet már az idei felvételin sem hirdettek meg, a szerkezeti átalakításokról pedig a tanév végéig döntenek.
Csaknem minden harmadik dolgozójától megválhat a Budapesti Corvinus Egyetem, ha nem változnak a 2013.
Akár száznál is több dolgozót küldhetnek el még az idén a Pécsi Tudományegyetemről (PTE) - olvasható a PécsMa.hu internetes oldalon szerdán.
Több egyetemen és főiskolán csökkenteni kell az óraadók számát a kormány által elrendelt, összesen 13 milliárd forintos zárolási kötelezettség miatt.
Elfogadta az olasz szenátus az oktatási reformot csütörtökön: a 300 millió eurós megszorításokat tartalmazó csomag alapján több mint 28 ezer felsőoktatási dolgozó veszítheti el munkáját, több egyetemi tanszéket bezárnak, és a hallgatók után járó állami támogatást is csökkentik.