Itt a feketelista: ezekért a képzésekért minden egyetemista fizetni fog
A 2012-es felvételi tájékoztató hivatalos kiegészítése szerint több képzési területen – néhány szak kivételével –...
A 2012-es felvételi tájékoztató hivatalos kiegészítése szerint több képzési területen – néhány szak kivételével –...
A turizmus-vendéglátást választotta a legtöbb alapszakra jelentkező, melyet a népszerűségi listán a gazdálkodási és menedzsment, majd a jogász szak követ. A mesterképzések esetében a tanár képzést jelölték meg a legtöbben, háromszor annyian, ahányan a második legkedveltebb nemzetközi tanulmányok szakot - derül ki a felvi.hu összeállításából. A jelentkezők átlagosan három szakot jelöltek meg, rekorderként azonban volt olyan is, aki ötven képzést írt fel jelentkezési lapjára.
A felsőoktatási intézményekbe jelentkezők körében az idén a turizmus-vendéglátás, a gazdálkodási és menedzsment, valamint a jogász szakok a legnépszerűbbek, a felvételizők átlagosan három helyet jelöltek meg, a rekorder azonban ötven helyre pályázik - olvasható a Felvi.hu honlapon közzétett elemzésben.
Az idén is tovább nőtt a felsőoktatásba jelentkezők száma. Valamivel kevesebb mint 140 ezren jelöltek meg legalább egy felsőoktatási intézményt – ez a 2009-es évhez képest majdnem 10 százalékkal több jelentkezést jelent, és bár a legnépszerűbb képzési területek és szakok rangsora nem változott, az egyes helyekre jelentkezők számában mégis jelentős mozgások történtek.
Tavaly óta tarol a turizmus és vendéglátás, a korábban biztos befutónak számító gazdálkodási és menedzsment szak ennek következtében idén is be kell hogy érje a második hellyel. A húsz legnépszerűbb szak listáján nagy nyerteseket és kevésbé nagy veszteseket is találunk, de a mindent eldöntő ponthatárokra még várni kell jövő hét csütörtökig.
Melyek a legnépszerűbb szakok és vajon mire használhatók? Hány közgazdászt, marketingest, jogászt, informatikust vagy mérnököt keresnek ma Magyarországon a cégek? Értékesek leszünk-e majd az álláspiacon friss diplomával a zsebünkben? Tehetünk-e valamit azért, hogy növeljük saját versenyképességünket a több tízezer, pár év múlva velünk együtt végző többi pályakezdővel szemben? Cikkünkben ezekre a kérdésekre keressük a válaszokat szakértők segítségével.