Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Szegedi Tudományegyetem Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola vezeti a két tanítási nyelvű középiskolák 2022-es HVG-rangsorát, de nem a szegedi az egyetlen vidéki intézmény, amely bekerült a friss részrangsor legjobbjai közé.
Az egyik budapesti gimnáziumban a májusban érettségizettek közül minden második diák szeptemberben már valamelyik külföldi egyetemen kezdett, de a HVG most megjelent középiskolai rangsorának élén álló három budapesti gimnáziumban – az Eötvösben, a Fazekasban és a Radnótiban – is magas a külföldre készülők aránya. A végzősök ráadásul nem a „futottak még” kategóriából választanak, hanem a legnevesebb brit, francia, amerikai vagy éppen holland egyetemekre felvételiznek. Az idei tudományos diákolimpiák magyar érmesei közül ma már többen cambridge-i hallgatók.
A debreceni Fazekas-gimnáziumból 35, a szegedi Radnótiból 31 diák került az előző tanévben az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) döntőjébe.
Legjobb ingyenes app, legnépszerűbb gif, legjobb középiskolák és egyetemek, legrosszabb jelszavak, leggyakoribb keresés - összeszedtük az idei év legjeit.
Három budapesti, egy szombathelyi és egy debreceni gimnázium vezeti a HVG gyakorlóiskolai rangsorát. Újságárusoknál a HVG kiadványa az ország száz legjobb gimnáziumáról.
A legfrissebb rangsorban a Kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium lett a legjobb, de egy kőszegi és egy balatonalmádi iskola is bekerült a legjobb háromba. Újságárusoknál a HVG kiadványa az ország száz legjobb gimnáziumáról.
A vidéki gimnáziumok közül a veszprémi Lovassy László Gimnázium, a győri Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium, a Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium vezeti a HVG 2021-es középiskolai rangsorát. Újságárusoknál a HVG kiadványa az ország száz legjobb gimnáziumáról.
Pénteken megjelent a HVG középiskolai rangsora, a 2021-es listában az ELTE gyakorló iskolája, a budapesti Radnóti Gimnázium végzett az élen. Viszont az idei más is változott: az utóbbi évekhez képest azonban most kevesebb egyházi iskola került a TOP 100-ba, emellett viszont olyan iskolák is bekerültek a legjobbak közé, akik eddig még soha.
A nemrég jelent meg a HVG kiadványa az ország száz legjobb gimnáziumáról. Lássuk, hogy melyik lett a legjobb vidéki gimnázium, két tanítási nyelvű intézmény, egyházi, alapítványi vagy egyetemi gyakorlóiskola az országban.
A Gödöllői Török Ignác Gimnázium, a Kecskeméti Katona József Gimnázium és a budapesti Karinthy Frigyes Gimnázium vezeti a legjobb két tanítási nyelvű intézmények listáját a friss középiskolai rangsorban. Újságárusoknál a HVG kiadványa az ország száz legjobb gimnáziumáról.
Idén is az Eötvös Loránd Tudományegyetem gimnáziumai vezetik a HVG gyakorlóiskolai rangsorát, az öt közé rajtuk kívül csak a Debreceni Egyetem gyakorlóiskolája fért be. Újságárusoknál a HVG kiadványa az ország száz legjobb gimnáziumáról.
A HVG középiskolai rangsorában a legjobb alapítványi iskola az idén is a budapesti Alternatív Közgazdasági Gimnázium, Szakgimnázium és Általános Iskola lett, a top ötbe egy egri és egy paksi intézmény is bekerült. Újságárusoknál a HVG kiadványa az ország száz legjobb gimnáziumáról.
Az egyházi gimnáziumok rangsorát az idén is a budapesti Deák Téri Evangélikus Gimnázium vezeti, a második helyet a szintén budapesti Piarista Gimnázium, a harmadikat pedig a Pannonhalmi Bencés Gimnázium, Egyházzenei Szakgimnázium és Szakkollégium szerezte meg. Újságárusoknál a HVG kiadványa az ország száz legjobb gimnáziumáról.
A fővárosi Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium, valamint az V. Kerületi Eötvös József Gimnázium vezeti a HVG 2020-as középiskolai rangsorát. Csütörtökön jelenik meg a HVG kiadványa az ország száz legjobb gimnáziumáról.
Van-e vidéki intézmény a tíz legjobb gimnázium között? Meg tudták-e őrizni korábbi jó eredményüket az egyházi középiskolák? És vajon a listát a Fazekas vagy a Radnóti vezeti az idén? Kiderül a HVG 2020-as középiskolai rangsorából, amely október elején jelenik meg.
A kőszegi Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium, a miskolci Herman Ottó Gimnázium és a tatai Eötvös József Gimnázium és Kollégium vezeti a HVG két tanítási nyelvű középiskolákról készített 2019-es rangsorát.
A Deák Téri Evangélikus Gimnázium, a Pannonhalmi Bencés Gimnázium, Egyházzenei Szakgimnázium és Szakkollégium, valamint a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium vezeti a HVG egyházi középiskolákról készített 2019-es rangsorát.
A budapesti Alternatív Közgazdasági Gimnázium, a szintén fővárosi Xántus János Két Tanítási Nyelvű Gimnázium és Szakgimnázium, valamint az egri Neumann János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium vezeti a HVG alapítványi középiskolákról készített 2019-es rangsorát.
Megjelent a HVG középiskolai rangsora, megkezdődött az őszi érettségi és a keresztféléves felvételi, és hivatalosan is vége a genderszaknak - ezek voltak a hét legfontosabb oktatási hírei.
A vidéki gimnáziumok közül a veszprémi Lovassy László Gimnázium, a győri Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium és a miskolci Herman Ottó Gimnázium vezeti a HVG 2019-es középiskolai rangsorát. Újságárusoknál a HVG kiadványa az ország száz legjobb gimnáziumáról.