Tízből egy egyetemista hajléktalan az Egyesült Királyságban, az arány pedig tovább romlik
Legutóbb az 1970-es években volt ilyen rossz a helyzet; akkor sportcsarnokokban szállásolták el a hajléktalan egyetemistákat.
Legutóbb az 1970-es években volt ilyen rossz a helyzet; akkor sportcsarnokokban szállásolták el a hajléktalan egyetemistákat.
Utcára vonultak az ír egyetemisták, mert nem tudják finanszírozni a lakhatási költségeiket. A kormány "példátlan" pénzügyi támogatást ígér.
A Rentingo friss felmérése szerint míg a bérbeadók átlagosan havi 192 ezer forintért kínálják a lakásokat, addig a lakáskeresők mindössze 157 ezer forintot fizetnének.
A Pécsi Tudományegyetemen érzékelték, hogy nagyon sokan szeretnének kollégiumi helyet, de nem mindenki kerülhetett be idén sem a szobákba, ezért más támogatást találtak ki azoknak, akik albérletben fognak lakni.
Ha Budapestre vettek fel egyetemre, de nem kaptok kollégiumi helyet, marad az albérlet vagy a magánkollégium.
Arról nem is beszélve, hogy már a Diákhitellel sem olyan konstrukcióban számolhatnak az egyetemisták, mint egy éve.
Több mint 30 százalékuk túlzsúfolt helyen lakik.
A legtöbb egyetem kollégiumába félév közben is lehet jelentkezni - itt vannak a részletek.
Hol élnek, kikkel élnek és mennyire elégedettek a magyar egyetemisták? Ez mind kiderül egy friss nemzetközi kutatásból, a válaszok között pedig akad néhány igazán meglepő is.
Nincs esélyetek bekerülni kollégiumba, és az albérlet sem jöhet szóba? Ebben az esetben érdemes szétnéznetek a magánkollégiumok kínálata között; most mutatunk nektek néhányat.
A kollégiumi jelentkezési időszak a legtöbb egyetemen már elkezdődött. Mutatjuk, mekkora összeggel kell kalkulálnotok, ha kollégistaként tanulnátok budapesti vagy vidéki egyetemeken.
Az albérletpiaci főszezon a múlt héten indult el a felsőoktatási ponthatárok meghirdetésével. Ennek apropóján a tudastar.ingatlan.com összegyűjtött néhány hasznos tippet, amire érdemes figyelnetek a lakásvadászat során.
Bár a választék nagyobb, az árak így is emelkednek.
Egy online konferencián az derült ki, hogy a lakhatási válság a tanárok életében is jelen van.
A régió fővárosai közül továbbra is azoknak kell a legmélyebben a zsebükbe nyúlniuk, akik Bécsben szeretnének lakást bérelni, de Budapestet és Prágát kivéve valamennyi fővárosban emelkedtek az albérletárak a tavaly novemberihez képest - derül ki egy friss tanulmányból.
A szakemberhiány kivédésére sok településen szolgálati lakást kínál a kormány tanároknak és óvónőknek, a felvételizők száma azonban még mindig töredéke annak, amire szükség lenne ahhoz, hogy 10 éve múlva is legyen aki tanít.
Mostanában sok helyen lehet olvasni arról, hogy a vírus miatt csökkentek az albérletek árai. Kíváncsiak voltunk, hogy ez pontosan mit jelent a gyakorlatban, ezért utánajártunk, mennyit kell félretennetek havonta, ha Budapest külsőbb kerületeiben szeretnétek lakni.
A legtöbb európai ország fővárosában éves összevetésben nőttek az albérleti díjak, ezzel szemben Budapesten 2,8 százalékos a visszaesés tavaly augusztushoz képest.
Összeszedtük, hogy nagyjából milyen árakkal kell számolnotok, ha szeptembertől kollégiumban szeretnétek lakni.
Elindult a felvételi, nyáron ismét sok leendő egyetemistának kell majd albérlet vagy kollégium után néznie. Habár a nagy roham még hónapok múlva kezdődik csak, most megmutatjuk, mennyit kell 2020 első felében albérletre félretenni.