Két hétre bezár Szlovákia, de az iskolák működnek majd
Kéthetes karantént rendeltek el csütörtöktől Szlovákiában, hogy megfékezzék a gyorsan terjedő koronavírus-járványt. Az iskoláknak azonban nem kell áttérniük a digitális oktatásra.
Kéthetes karantént rendeltek el csütörtöktől Szlovákiában, hogy megfékezzék a gyorsan terjedő koronavírus-járványt. Az iskoláknak azonban nem kell áttérniük a digitális oktatásra.
A nyílt levél írója szerint a kormány életveszélyes helyzetbe sodorja azokat a diákokat, akik még nem kaptak oltást.
Szeptemberben még úgy tűnt, hogy az idei nyílt napokat megtarthatják az egyetemek és főiskolák, a koronavírus-fertőzöttek egyre magasabb száma miatt azonban a napokban több felsőoktatási intézményben döntöttek úgy, hogy lefújják a 2022-ben felvételizőknek szóló programokat, helyette online vagy hibrid megoldást választanak. Van, ahol Zoomon vagy Teamsen hallgathatják meg a tájékoztatókat a diákok, de akad olyan egyetem is, amely az Instagramon jelentkezik majd be.
A takarítók, a büfések és a szállítók is csak védettségi igazolvánnyal léphetnek be decembertől a szakképző és a köznevelési intézményekbe – ezt közölte kedden az Emberi Erőforrások Minisztériuma.
Terjed a koronavírus delta variánsa - az iskolákban is.
Szigorított a járványügyi szabályokon az Eötvös Loránd Tudományegyetem több kara. A bölcsészkaron az előadásokat a szorgalmi időszak végéig online tartják meg, a jogi karon pedig a vizsgákat szervezik majd online formában. Az informatikai karon - ahol már az szemeszter elején két csoportra osztották a hallgatókat, felváltva járhatnak be az egyetemre - a hiányzásokra vonatkozó szabályokon változtattak. Ott egyébként nem elég a sebészi vagy a szövetmaszk, legalább ffp2-es maszkot kell viselni az épületben.
November 22-től a szorgalmi időszak végéig minden előadást online tartanak meg az Eötvös Loránd Tudományegyetem bölcsészkarán – az erről szóló dékáni utasítást a hallgatói önkormányzat tette közzé a Facebookon.
December elsejétől csak azok a szülők léphetnek be az iskolákban, akik bemutatják a védettségi igazolványukat.
Egymás után teszik kötelezővé az általános és középiskolák a maszkviselést, miután Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter múlt héten bejelentette, hogy az üzletekbe, a színházakba és mozikba maszk nélkül nem lehet majd bemenni, az iskolai szabályokról azonban az igazgatók dönthetnek. Döntöttek is: van, ahol csak a folyosókon kell viselni, máshol a saját tantermükben sem vehetik le a maszkot a diákok, sok általános és középiskolában lefújták a nyílt napokat és a hagyományos fogadóórákat, és reggelente újra mérik a gyerekek és a felnőttek testhőmérsékletét.
Bár a koronavírus-fertőzöttek száma szerte a világon emelkedik, a különböző országok más-más intézkedésekkel próbálják kezelni a járványhelyzetet. Van, ahol egy-két hetes rendkívüli szünetet rendeltek el, máshol a maszkviselést is elegendőnek tartják, és nem tervezek online oktatást.
Hétfőtől újabb iskolák nyithatnak ki Romániában. A diákokat azonban hetente tesztelni fogják.
Csehországban mostantól február végéig heti rendszerességgel tesztelni fogják az általános és a középiskolák összes tanulóját - döntött pénteken a kormány.
A diákszervezet azt kéri, hogy az iskolák dönthessenek az online oktatás elrendeléséről.
Ausztriában a koronavírus terjedése miatt hétfőtől ismételten teljes lezárást rendel el a kormány, 2022. február 1-jétől pedig kötelező lesz a védőoltás az országban - jelentette be pénteken Alexander Schallenberg osztrák kancellár. A szigorítás az iskolákat is érinti.
Sajtóértesülések szerint az osztrák kormány ma délelőtt bejelenti, hogy hétfőtől általános lezárást vezetnek be a koronavírus-járvány negyedik hulláma miatt, az iskolák tíz napra távoktatásra állnak át.
Újabb egyetem döntött a koronavírus elleni védőoltásról, az Országos Rabbiképző dolgozóinak is be kell oltatniuk magukat.
Az eddigi adatok szerint a be nem oltott tanárok 19 százaléka továbbra sem adatná be magának a koronavírus elleni vakcinát – ez derült ki a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) felméréséből.
Egyre többen értik meg, hogy az a problémakör, amit a kötelező oltásról szóló rendelet okoz, nem azoknak a magánügye, akiket folyton lehülyéznek anélkül, hogy bármit tudnának az élethelyzetükről – mondta Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) országos választmányi tagja a kötelező oltás ellen szervezett mohácsi demonstráción.
November 15-e óta az Óbudai Egyetemen is kötelező maszkot viselni, az oktatás pedig továbbra is hibrid formában zajlik majd.
Szerda este békés demonstrációt szerveznek pedagógusok Mohácson, így tiltakoznak a kötelező oltás ellen. Az egyik szervező az Eduline-nak azt mondta, van a környéken olyan iskola, ahol a dolgozók negyven százaléka nem oltatta be magát koronavírus ellen. Ha őket fizetés nélküli szabadságra küldik, komoly bajba kerülnek az intézmények, miközben – fogalmazott – „az oktatás lassan romokban van”.