Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Adatok bizonyítják, hogy nem javult az oktatás minősége 2010 óta, az iskolák szakmai autonómiája megszűnt, a pedagógus-életpálya romokban, a diákok teljesítménye nem javult, esélyegyenlőségről pedig szó sincs.
Mindenki arra számított, hogy a koronavírus-járvány és a hónapokig tartó otthoni tanulás miatt sokkal rosszabb eredményt érnek majd el a hatodikos, a nyolcadikos és a tizedikes diákok a kompetenciamérésen, ám - nagy meglepetésre – a pontszámok nem térnek el az előző évekétől.
Döcögve indult a 2022-es kompetenciamérés szerda reggel, többször akadozott az a felület, ahol a 10. évfolyamosoknak meg kellett (volna) oldaniuk a szövegértési, matematikai és természettudományi feladatokat. Nemcsak az online teszt, hanem a természettudományos feladatsor is újdonság, az elmúlt évtizedekben ugyanis nem szerveztek olyan országos, több tízezer diákot érintő mérést, amelynek az eredményeiből kiderült volna, értik-e, tudják-e a magyar iskolások, hogyan működik a mágnesesség, hogyan terjednek a betegségek vagy milyen tulajdonságai vannak a Holdnak.
Szerda reggel elkezdődött a 2022-es kompetenciamérés: a diákoknak idén már természettudományos kérdésekre is válaszolniuk kell, a feladatokat azonban már nem papíron kapják, hanem online kell megoldaniuk. A próbaüzem nem ment túl jól az elmúlt egy-két hétben, és – úgy tűnik – élesben sem működik sokkal jobban a rendszer, több iskolából azt jelezték, hogy a mérés egy részét sokan nem tudták megoldani, mert a felület lefagyott.
Már a második próbaüzem alatt áll le az Oktatási Hivatal (OH) új kompetenciamérési rendszere, a hivatal a tavaszi szünetben biztosítana lehetőséget az új program megismerésésre. Ezt Jocó bácsi sem hagyta szó nélkül.
A tavaszi szünet után kezdődnének a kompetenciamérések, de a rendszer mind a két próbaüzem alatt megbukott. Az Oktatási Hivatal furcsa ajánlattal állt elő a szünetre.
A héten sem maradunk oktatási események nélkül: újabb nemzetközi rangsorba kerültek hazai egyetemek, két magyar középiskolás rekordot döntött a világ egyik legrangosabb vitaversenyét Oxfordban, és Orbán Viktor is megszólalt a tanárok fizetésével kapcsolatban. Összeszedtünk minden fontos történést a hétről.
Egészen átalakul a hatodikosok, nyolcadikosok és tizedikesek kompetenciamérése, mutatunk néhány mintafeladatot. Ezekhez hasonló kérdéseket kapnak majd a diákok áprilisban és májusban.
2022-től már természettudományból is tesztet kell írniuk a hatodikos, a nyolcadikos és a tizedikes diákoknak, ráadásul idén először online formában tartják az országos kompetenciamérést.
Nemcsak az országos kompetenciamérés, hanem az idegen nyelvi mérés is átalakul az idei tanévben - májusban angolból és németből is jönnek az online vizsgák.
Idén változik az országos kompetenciamérés, online kell majd megoldaniuk a diákoknak a feladatsorokat matekból, magyarból és idén először természettudományokból is.
Újabb feladatot hoztunk a kompetenciamérésekből - a következő kérdést 2017-ben minden évfolyam megkapta, a legkisebbek is. Lássuk, nektek megvan-e a válasz.
Idén már kicsit máshogy fognak kinézni az országos kompetenciamérések feladatsorai. Azért, hogy nehogy elszokjatok Zedországtól, hoztunk egy kérdést egy korábbi feladatsorból - meg tudjátok oldani?
Idén már online kompetenciamérés vár a hatodikosokra, a nyolcadikosokra és a tizedikesekre is - mutatjuk, pontosan mikor tartják az országos felméréseket.
Idén változik az országos kompetenciamérés, online kell majd megoldaniuk a diákoknak a feladatsorokat. Ráadásul már nemcsak matekból és magyarból, hanem természettudományokból is kapnak feladatokat.
Január 3-án az általános iskolákban és a középiskolákban is folytatódik a félév, a 2021/2022-es tanév neheze azonban csak most jön. Érettségi, online kompetenciamérés és tanévközi felmérések - mindent dátumot és szabályt összeszedtünk a második félévből.