Friss felmérés: ilyen hatása lehet a tudásotokra a világjárvány
Egy friss kutatás szerint a diákok többségének visszaesett az iskolai tudása a koronavírus-járvány alatt, és sokaknál a szociális készségek fejlődése is megsínylette a bezártságot.
Egy friss kutatás szerint a diákok többségének visszaesett az iskolai tudása a koronavírus-járvány alatt, és sokaknál a szociális készségek fejlődése is megsínylette a bezártságot.
Nap mint nap érkeznek az újabb hírek, miszerint ismét döntés született külföldön arról, hogy digitális oktatásra térnek át az iskolák. Románia és Szlovénia is szigorúbb szabályokat hozott.
A legtöbb hazai és külföldi felsőoktatási intézményben szeptembertől még hibrid oktatással próbálkoztak, de sok helyen az egyre súlyosbodó járványhelyzet miatt már a gyakorlati órákat sem merik személyesen megtartani.
Míg a környező országok közül egyre többen állnak át digitális tanrendre és döntenek az iskolák teljes vagy részleges bezárása mellett, itthon nem született olyan döntés, ami lakatot tenne az iskolakapukra.
Akármennyire is furcsa, igazi tanórán vannak a tengerparton üldögélő diákok.
Gondoltatok már arra, milyen lenne, ha a kislabdahajítás mellett gyakorlati tudást is kapnátok az iskolában?
Fegyveresek jutottak be hétfő reggel a kabuli egyetemre, ahol robbanás volt és lövöldözés tört ki.
Bár a héten a legtöbb helyen őszi szünet volt, az élet nem állt meg, rengeteg minden történt az oktatási területen. Megjelentek a Times Higher Education tematikus rangsorai, megkapták az ösztöndíjukat a szakképzésben tanulók, újabb országokban zártak be az iskolák, itthon is petíciót indítottak az iskolák bezárásáért, és tovább folytatódott az SZFE-ügy. Olvassátok el a hét legfontosabb híreit.
Romániában vitatják, hogy szükséges-e és jogszerű-e bezárni az iskolákat azokon a településeken, ahol a két hét alatt jegyzett új koronavírus-fertőzések száma meghaladja ezer lakosonként a hármat.
Az akcióval a lebontásra ítélt sulit szerették volna megmenteni.
Szlovéniában hétfőtől a legtöbb iskolában távoktatásra állnak át, Franciaországban pedig az egyetemeken döntöttek az online oktatás bevezetéséről.
Egyre kevesebb gyerek jár be az iskolákba Angliában a világjárvány miatt és a normál oktatásban részt vevők száma rohamosan csökken.
A bezárásnak itt is a koronavírus az oka.
Összesen 3014 tanintézetben alkalmazzák a piros forgatókönyvet.
Sokan megsérültek és többen meghaltak miután valaki robbantott egy pakisztáni iskolában.
De nem a rektor volt az egyetlen. Annyian plagizáltak a bukaresti Alexandru Ioan Cuza Rendőrségi Akadémián, hogy a minisztérium úgy döntött, visszavonja az intézmény akkreditációját.
Izraelben jövő vasárnaptól visszatérhetnek az iskolákba a kisiskolások. Mindeközben Bulgáriában pedig azt engedélyezték az iskoláknak, hogy digitális oktatásra álljanak át a koronavírus-járvány gyors terjedése miatt.
Legalább tizenhárman meghaltak egy kabuli oktatási központ elleni öngyilkos merényletben szombaton, további harminc sebesültet kórházba szállítottak.
Természetesen itt is az a cél, hogy lelassítsák a koronavírus-járvány terjedését.
Ugyanis a járványhelyzet miatt közel a diákok felét hazaküldték az angliai középiskolákból múlt héten.