Még aznap eladta a laptopot, amit a gyermeke online tanulásához igényelt az iskolától
A pénzügyi nehézségeit akarta megoldani.
A pénzügyi nehézségeit akarta megoldani.
Világszerte kísérleteznek a négynapos munkahéttel, több vállalatnál már évek óta bevált gyakorlat, hogy a péntek szünnap. Vajon a négynapos rendszer az iskolákban is működne? Az Egyesült Államokban már több mint 1600 intézmény kísérletezik a rövidített tanítási héttel - elsősorban nem szakmai megfontolásból, hanem a tanárhiány vagy éppen anyagi problémák miatt. A tapasztalatok vegyesek.
Koronavírus negyedik hullám ide vagy oda, a szülőknek így is nagy költségekkel kell szembesülniük, mire minden iskolaszer a kosárba kerül. Jó hír azonban, hogy több kerületi vagy helyi pályázat közül is lehet válogatni, amelyekkel akár több tízezer forint könnyítést is kaphattok - ebből mutatunk párat.
Néhány héten belül több mint ezer ilyen sírt azonosítottak.
Az UNICEF friss felmérése szerint a szegényebb családok gyerekei jobban ki voltak téve a mentális kockázatoknak.
A szülő ezzel a kísérlettel szerette volna felhívni a figyelmet az intézmények biztonsági hiányosságaira, méghozzá azért, hogy ne történhessen újabb iskolai lövöldözés.
A szülőknek a járványügyi korlátozásokkal indokolták, hogy haza kell vinniük a gyerekeiket.
Bár a korábbinál jóval alacsonyabbak a fertőzési adatok, még mindig terjed a vírus az iskolákban.
Az eset egy Somogy megyei általános iskolában történt.
Első körben a középiskolások egy részének lesz lehetősége az önkéntes tesztelésre, egy héttel később pedig már a felső tagozatos általános iskolásoknak is - közölte Janez Poklukar egészségügyi miniszter.
A francia nyelvből és a filozófiából érettségizők mellett közel 183 ezer általános iskolás diák számára is nagy nap a mai, ugyanis szerdán tartják az idegen nyelvi méréseket. Ez minden diákot érint, aki első idegen nyelvként angolt vagy németet tanul és 6. vagy 8. osztályos.
Május 10-től már a felsősök és a középiskolások is visszatérhettek az iskolákba, így hosszú hónapok után a folyósók és a tantermek ismét megteltek élettel.
Egy interneten terjedő álhír miatt döntöttek így.
Az érettségi első hete után már általánostól középiskoláig mindenki személyesen tanul majd, és ez az év végéig így is marad. A digitális oktatás ugyanis "jól bevált, de a közösség szempontjából fontos a jelenlét is" - mondta Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ járványügyi osztályvezetője.
Az iskolákban, mint korábban, újra kötelező lesz a maszkviselés, a rendezvényeket továbbra sem engedélyezik, és sportolni, énekelni csak a szabadban - az udvaron, illetve a kültéri sportpályákon - lehet.
Mi lesz a nyitás után az otthon maradó diákokkal, ha a személyes oktatás alatt nem mehet tovább párhuzamosan az online oktatási? Hogyan tarthatnak lépést az osztállyal azok, akik a járványhelyzet miatt nem engedik iskolába a gyereküket?
A Híradó úgy tudja, kompromisszum született a tanárok és az iskola között.
A szeptemberben bevezetett járványügyi szabályok mellet indul újra az iskola ma reggel, de vajon hányan lesznek a termekben? Mondjátok el a tapasztalataitokat, és azt, ti hogy döntöttetek.
Teljesen érthető, miért gondolják így a tanulók, hiszen ki ne örülne annak, ha a tengerparton lennének az órái?
A korábbi tervekkel ellentétben április 19-én csak az óvodák és az általános iskolák alsó tagozatai nyitnak ki - jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök szerda délután. A szülők egy része alighanem örül a hírnek, sokan ugyanis félnek visszaengedni gyerekeiket a közösségbe, tartanak attól, hogy elkapják a vírust és hazaviszik azt a családba - ez derül ki azokból a levelekből és hozzászólásokból, amelyeket az Eduline szerkesztősége kapott. Mégis sokan fognak hétfőtől kockáztatni, mert már nem tudják megoldani az otthoni gyermekfelügyeletet.