Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A kisiskolák felső tagozatainak összevonásának terve a Varga Mihály pénzügyminiszter és Palkovics László innovációs miniszter nevével fémjelzett, „Program a Versenyképesebb Magyarországért” című dokumentumban bukkant fel újra – írja a hvg.hu.
A Komárom-Esztergom megyei Ács Pénzásás nevű településrészén fórumon tiltakoztak a szülők az iskola bezárása ellen, amelyet tavaly százmillió forint uniós forrásból újítottak fel. A polgármester összevonásról beszél, illetve az intézkedést a város csődközeli állapotával indokolja - írta keddi számában a 24 Óra.
Több száz iskolaépület maradt üresen az elmúlt öt-tíz évben – a városok többségében ma már diszkontáruház, idősek otthona és bölcsőde működik a bezárt iskolákban, a kistelepülések azonban nehezen tudják eladni vagy bérbe adni az épületeket.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) szerint az intézmények tanév közbeni megszüntetéséhez vezet a fideszes Kósa Lajosnak és a kereszténydemokrata Habis Lászlónak a helyi önkormányzatok adósságrendezési eljárására vonatkozó törvénymódosító javaslata; az érdekvédők ezt elfogadhatatlannak tartják, és levélben kértek segítséget Orbán Viktor miniszterelnöktől, Pokorni Zoltántól, a parlament illetékes bizottságának elnökétől és Hoffmann Rózsa államtitkártól.
Átalakítja az oktatási intézmények rendszerét az egri önkormányzat: a város tizenhét óvodáját összevonják, két általános iskolát egy épületbe költöztetnek – tudta meg az MTV Híradója.
Három műszaki középiskolájának összevonásáról és egy gimnáziumának bezárásról döntött csütörtöki közgyűlésén Szombathely Megyei Jogú Város önkormányzati testülete.
Az LMP benyújtotta országgyűlési határozati javaslatát az iskolabezárási moratórium meghirdetésére, ebben kezdeményezik azt is, hogy a kormány hozzon létre iskolamentő alapot - közölte a párt parlamenti frakcióvezető-helyettese csütörtökön Szombathelyen.
Pénzügyi nehézségek és a tanulói létszám csökkenése miatt városi oktatási intézményeket adott át más fenntartónak, illetve vont össze Szolnok megye két városának, Jászberénynek és Karcagnak az önkormányzata.
Négy budapesti általános iskolát szüntetnek meg a kerületi önkormányzatok a következő néhány hónapban. Van, ahol túl kevés a diák, máshol jól működő iskolákat is felszámolnak gazdasági okokra hivatkozva.
Az LMP az önkormányzatoktól azt kéri, függesszék fel az iskolabezárási, -összevonási, -átszervezési, -átadási döntéseket és ezek végrehajtását, a kabinettől pedig azt, hogy hozzon létre közoktatási krízisalapot, ezzel oldva az iskolabezárási kényszert, amíg ki nem dolgozza a hosszú távú megoldást.
Az általános iskolai beiratkozási időszak után, alig egy hete döntött úgy a VII. kerületi önkormányzat, hogy szeptembertől megszünteti a Janikovszky Éva Általános Iskolát és Gimnáziumot. A szülők egyre dühösebbek, sokak szerint a kerületi képviselők egy alapítványi középiskolának akarják átjátszani az intézmény Rottenbiller utcai épületet.
Szeptembertől megszűnhet az Eötvös Utcai Általános Iskola – az intézményben utoljára két évvel ezelőtt indult teljes létszámú első osztály, 2009-ben és 2010-ben már nem volt elég jelentkező. Az iskola sorsáról májusban dönt az önkormányzat.
A közoktatási intézményrendszer átalakításáról döntött a pécsi közgyűlés csütörtökön; hamarosan több száz gyermeknek kell iskolát váltani a baranyai megyeszékhelyen.
Két-két általános iskola és szintén két-két középfokú intézmény igazgatásának összevonását készíti elő Nagykanizsa önkormányzata, de nem terveznek iskolabezárást - közölte pénteki sajtótájékoztatóján a város alpolgármestere.
Nemcsak kistelepülések, hanem egyre több nagyobb város adná át oktatási intézményeit, mert nem képesek önerőből fenntartani azokat - olvasható a szerdai Világgazdaságban.
Jogilag önálló marad a dunaújvárosi Móricz Zsigmond Általános Iskola, a közgyűlés hatályon kívül helyezte a korábbi határozatát, amely összevonná a művészeti oktatást végző intézményt a sporttagozatos Vasvárival.