Hoffmann Rózsa: a szakszervezeteknek "elégedettnek kellene lenniük"
2012 szeptemberében lép hatályba az új közoktatási törvény, ettől kezdve veheti át az állam az önkormányzatoktól az...
2012 szeptemberében lép hatályba az új közoktatási törvény, ettől kezdve veheti át az állam az önkormányzatoktól az...
"Nehéz átmenetnek" nevezte a megyei fenntartású iskolák átadását az oktatási államtitkár.
Az MSZP szerint elfogadhatatlan, hogy a kormányoldal az ott élők megkérdezése nélkül döntsön a megyei önkormányzatok...
A közoktatási koncepcióban szereplő elképzelések a válság miatt meghaladják az ország pénzügyi lehetőségeit - jelentette ki Pokorni Zoltán, az Országgyűlés oktatási és tudományos bizottságának fideszes elnöke a Magyar Nemzetnek adott interjújában.
Hiába ellenzik egyes befolyásos fideszes polgármesterek a most még önkormányzati tulajdonban lévő iskolák államosítását, a kistelepülések vezetői Orbán Viktor mögé sorakoztak fel. Az európai trendekkel ellentétes, egyébként költséges államosítás mögött többen ideológiai célokat sejtenek - írja a hvg.hu.
Szeged nem adja az iskoláit, mert a város a legjobb fenntartója a település oktatási intézményeinek - jelentette ki Botka László polgármester szerdán a Tisza-parti városban.
Szükségtelennek tartja az alapfokú oktatási intézmények és egyes szociális ellátások államosítását az MSZP.
„Több mint 200 milliárd forint hiányzik a pedagógusok központi bérfinanszírozásához. Ilyen esetben a kormány két dolgot tehet: vagy az önkormányzatoktól veszi el ezt az összeget, vagy több ezer tanárt bocsát el” – mondta az eduline-nak adott interjúban Szüdi János volt közoktatási szakállamtitkár, a Pedagógusok Szakszervezetének szakértője.
Tizenhárom, megyei önkormányzati fenntartású intézményt vesz át 2012. január 1-jével a Tolna Megyei Kormányhivatal - jelentette be a hivatal főigazgatója pénteken sajtótájékoztatón Szekszárdon.
Csongrád megyében elkezdődött a megyei önkormányzat fenntartásában működő intézmények átadásának előkészítése, 2012-től a megyei kormányhivatal működteti ezeket az iskolákat, kórházakat, szociális létesítményeket - jelentette be Magyar Anna (Fidesz) közgyűlési elnök pénteken Szegeden.
„Úgy tűnik, mintha a közoktatás államosításának tervezői elfeledkeztek volna egy 200 milliárd forint körüli apróságról. A tervezett intézkedés ugyanis veszélyezteti a közoktatás fejlesztésére szánt forrásokat, illetve a már elköltött pénz visszafizetésével járhat” – olvasható a Népiskola blogon.
A közoktatási törvénynek se híre, se hamva, bezárt iskolák, szétzilált háttérintézmények, ellehetetlenített alapítványi iskolák szegélyezik a „pusztító narancssereg útját” – mondta az LMP-s Osztolykán Ágnes napirend előtt a parlamentben.
A tervek szerint április 20-án tárgyalja a kormány az új közoktatási törvény koncepcióját, az MTI birtokába került anyag szerint a tankötelezettség 16 éves korig tartana, az érettségi vizsgatárgyak száma öt lenne. A 110 oldalas dokumentum szerint több kérdésben a kormány fog dönteni: a Nemzetgazdasági Minisztérium(NGM) és a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (Nefmi) ugyanis eltérő állásponton van, így a gazdasági tárca a pedagógusok óraszámát heti 28-ra növelné, ezt az arányú növelést a Nefmi azonban elveti. Nem ez az egyetlen meglepő pont a tervezetben.
Nem feltétlen híve az iskolák államosításának Rogán Antal. A fideszes politikus szerint a tízezer főnél nagyobb kistelepülések jelentős részénél a működést könnyítené az általános iskolák állami kézbe vétele, de Budapest ötödik kerülete képes a saját adóbevételéből finanszírozni az iskoláit.