Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az MSZP szerint elfogadhatatlan, hogy a kormányoldal az ott élők megkérdezése nélkül döntsön a megyei önkormányzatok...
Az MSZP szerint elfogadhatatlan, hogy a kormányoldal az ott élők megkérdezése nélkül döntsön a megyei önkormányzatok vagyontárgyainak és intézményeinek államosításáról. Tóbiás József, a szocialista párt Pest megyei elnöke szerdán sajtótájékoztatón azt mondta: a miniszterelnök és a megyei közgyűlések között létrejött megállapodás törvénytelen volt, a kormánytöbbség utólag, alkotmánymódosítással próbálja azt jogszerűvé tenni.
Hozzátette, tiltakoznak, amiért a helyben élőket, az államosítani tervezett iskolákba járó gyerekek szüleit, az egészségügyi intézményeket felkeresőket nem kérdezték meg. Szavai szerint 1,4 millió Pest megyei joggal érzi úgy, hogy kizsákmányolták.
A szocialisták frakcióigazgatója kitért arra is, hogy a megye majdnem húsz iskolájában és további húsz közintézményében nincs fűtés. Véleménye szerint ugyanakkor egyértelmű, hogy a kormány a megyei önkormányzatok 180 milliárd forintos adósságának átvállalásával nem segíteni akar, hiszen cserébe igényt tart a megyék mintegy ezermilliárdos vagyonára, és azt is államosítja.
Arra az újságírói felvetésre, hogy a megyei önkormányzatok feladatai az elmúlt években gyarapodtak, támogatásuk viszont nem, Tóbiás József úgy reagált: sok települési önkormányzat az intézményrendszer racionalizálása helyett átadta intézményeit a megyének, amelynek kötelessége volt átvenni őket. Ez azonban a finanszírozási nehézségeken nem enyhített, csupán a megyékre tolta a terheket.
Horváth Csaba, az MSZP budapesti elnöke a sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy bár a kormánypártok a választási kampányban több pénzt ígértek az oktatásnak és az egészségügynek, ehelyett az intézmények államosítása egy részüknek a bezárásához, létszámleépítéshez és az üresen maradó épületek értékesítéséhez vezet majd, miközben semmilyen garancia nincs arra, hogy a szolgáltatások színvonala emelkedne.