Közoktatás Tornyos Kata

Élethű virtuális tanárokon dolgozik két tizennyolc éves magyar diák, versenyt is nyertek a projekttel

Elolvasom

Még csak tizennyolc évesek, de már fejlesztettek webalkalmazást, dolgoznak egy önvezető kerekesszéken, következő céljuk pedig az, hogy minél előbb a diákok képernyőjére kerüljön Sophie, a virtuális tanár. Dani és Ádám már hétszáz órát fektettek az Avatar Projektbe, a Samsung és az EdisonKids közös versenyének, a Megoldások a holnapért fődíját is elnyerték vele. A két fiúval az általuk fejlesztett oktatási platformról, a közös munkáról és a versenyen szerzett tapasztalataikról beszélgettünk.

Közoktatás Kurucz Tünde

Lesújtó képet fest a hazai oktatásról a Hintalovon-jelentés

Elolvasom

Tanárhiány, öregedő pedagógusok és egyre több diák, aki végzettség nélkül hagyja el az iskolát – nagyon nehéz helyzetben van a magyar oktatási rendszer a Hintalovon Alapítvány 2023-as gyermekjogi jelentése szerint. Összegyűjtöttük a legfontosabb megállapításait, miért nem könnyű most magyar gyereknek lenni.

Érettségi-felvételi Kurucz Tünde

A szerdai új töriérettségitől is sokan tartanak: itt vannak a legfontosabb tudnivalók

Elolvasom

A korábbi évekhez képest mennyiben lesz más az idei történelem írásbeli? Számít a helyesírás a töriérettségin? Milyen hosszú a rövid esszé? Összegyűjtöttük az összes fontos információt a szerdai vizsgával kapcsolatban. A mai történelem érettségi nap szakmai támogatását köszönjük a BME Gazdaság- és Társadalomtudományi Karának.

Érettségi-felvételi Kurucz Tünde

Ballagás 2024: milyen ajándékot vehet egy végzős osztály a tanárának?

Elolvasom

Iskolától függ, hogy az osztályfőnök és a végzős osztályt tanító pedagógusok kapnak-e valamilyen ajándékot a ballagó osztálytól. Hogy ez csak egy párezer forintos, kézzel készített apróság, egy csokor virág vagy egy százezer forintos élményajándék, a családi kassza szempontjából nagyon nem mindegy. Arról nem is beszélve, hogy az ajándék értékét a pedagógusok etikai kódexe szabályozza.

Felsőoktatás Gál Luca - Székács Linda

Tízezer forint híján egymillióba is kerülhetnek a gazdasági képzések, de a művészeti szakok sem sokkal olcsóbbak

Elolvasom

Az „olcsóbb” önköltséges egyetemi képzések is 200-300 ezer forintba kerülnek, azonban ennek akár a négyszeresét is elkérhetik más szakokon. Mélyen a zsebükbe kell nyúlni azoknak, aki művészeti vagy angol nyelvű gazdasági képzést szeretne végezni, és nem állami ösztöndíjas.

1 2 3 4 5 6 7
10