Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Se pénz, se plusz szabadság – van olyan pedagógus, akinek úgy kell „vándortáboroztatnia” mintegy 30 diákot a Balaton-felvidéken, hogy ezért nem kap pénzt és előtte végig be kell járnia az iskolába.
Átlagosan 70-80 ezer forintot költenek a diákok egy nyári fesztiválon, de szállással együtt a költségek akár a 200 ezer forintot is elérhetik. Nem reprezentatív felmérésünkben több mint harmincan meséltek arról, hova készül idén bulizni, mennyit szán rá, mi alapján választja ki a kedvenc nyári fesztiválját.
A 2024-es felvételi eljárásban volt olyan egyetem, ahol már 366 ponttal is be lehetett kerülni állami ösztöndíjas, nappali tagozatos pszichológia alapszakra. Megnéztük, hogy idén felfele vagy lefele mozoghatnak a ponthatárok.
106 km - ekkora utat tett meg a világon elsőként autóval Bertha Benz 1888-ban, hogy fiaival meglátogassa édesanyját Pforzheimben. Férje, Carl Benz a vakmerő ötletről nem is tudott, hiszen az asszony hajnalban titokban csempészte ki a járművet a műhelyből, és ezzel megváltoztatta a világot.
Egy-egy nyári felkészítő nyelvtanfolyam ára több tízezer, de akár több százezer forint is lehet, és ehhez még nem is adtuk hozzá a nyelvvizsga díját, amely önmagában akár 60 ezer forinttal is megterhelheti a pénztárcát.
A 2024-es felvételin már 372 ponttal be lehetett kerülni állami ösztöndíjasként jogra, de költségtérítéses formában volt olyan egyetem, ahol nappali tagozaton már egy erősen közepes-négyes érettségi is elég volt a bejutáshoz. Megnéztük, hogy az idei eljárásban mitől függ, hogy a ponthatárok felfelé vagy éppenséggel lefelé mozdulnak.
A 2024-es felvételi eljárásban már 393 ponttal be lehetett jutni állami ösztöndíjasként általános orvosi szakra, de a költségtérítéses formában már 387 pont is elég volt a bekerüléshez. Megnéztük, hogy az idei felvételin mitől függ, hogy a ponthatárok felfelé vagy éppenséggel lefelé mozdulnak.
A Károlin többek között pontokat kaphattok, ha református háttérrel, vagy vonatkozással rendelkeztek, illetve arra is, ha elvégeztétek a Károli Junior Akadémia alapismereti kurzusát. Mutatjuk milyen pontokkal számolhattok még.
Ha részt vettetek és még helyezést is elértetek nemzetközi e-sport versenyen, vagy esetleg a FIRST Lego League Challenge-en akkor akár 100 intézményi pontot is kaphattok az Óbudai Egyetemen.
Miért nem szeretik sokan a matekot? Hogyan sajátíthatják el egyszerűen a diákok a számok mögött meghúzódó rendszert, logikát? Németh Hanna matematikussal beszélgettünk a Montessori-módszerről.
Hétezer fő. Körülbelül összesen ennyi hallgatónak és oktatónak kellene elhagynia a világ egyik legjobbnak vélt felsőoktatási intézményét, a Harvardot, ha a Trump-kormány beváltja a fenyegetéseit és a következő félévtől kezdve az egyetem nem fogadhat külföldi hallgatókat. A diákok szerint ez példa nélküli intézkedés lenne, a kérdéseikre pedig senki sem tudja a választ; talán még maga az amerikai jogrendszer sem. Érintett magyar hallgatókkal beszélgettünk.
„Latinul volt minden feladat”, „hamar túl akartam esni”, „folyamatosan kidobált a rendszer” – ilyen és ehhez hasonló véleménnyel voltak a 4-8. osztályos diákok és szüleik a kompetenciamérésről, amelynek eredménye több iskolában is beleszámít az adott tárgy év végi osztályzatába.
Véget értek az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny döntői. Megnéztük, hogyan teljesítettek a versenyeken a HVG 2025-ös rangsora alapján az ország legjobb gimnáziumai.
Május 27-ig lehetett véleményezni azt a Pintér Sándor nevéhez kötődő jogszabályt, amely ellehetetlenítené a tanodák működését. Ha a rendeletet elfogadják több ezer, nagyrészt hátrányos helyzetű diák kerülne nehéz helyzetbe
Menjen nyáron oviba vagy maradjon otthon? Nehéz helyzetbe kerülnek június előtt a 3-6 évesek szülei, hiszen sok óvoda a szabadságolások miatt csak kevesebb gyereket tud fogadni, azonban a családoknak a munka vagy a családi helyzet miatt szükségük lenne a felügyeletre.
Versenysport, külföldre költözés vagy rosszabb esetben tartós betegség – csak néhány olyan helyzet, amikor érdemes egyéni munkarendet igényelni az Oktatási Hivatalnál. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.
Kutatások tucatja világított rá arra az elmúlt években, hogy a nyári szünet csak azoknak a gyerekeknek jelent valódi kikapcsolódást, akik legalább középosztálybeli családokban élnek. A hátrányos helyzetű és halmozottan hátrányos helyzetű diákok számára ez az időszak megpróbáltatásokkal teli, aminek egyike a megfelelő étkezés hiánya.