Rekordot döntött a magyar gimnazista lány: egy év alatt 89 ötöst szerzett földrajzból
Az előző tanévben összesen 286 jeles osztályzatot gyűjtött össze a tizenhét éves diák.
Az előző tanévben összesen 286 jeles osztályzatot gyűjtött össze a tizenhét éves diák.
Melyik a nagyobb ország: Jordánia vagy Svájc? Minden kérdésre jól tudjátok a választ?
Egy olvasói levél szerint a 9. feladat egyik pontja kérdéses, az Oktatási Hivatal szerint a javítási-értékelési útmutató módosítása nem indokolt.
Mutatjuk, milyen feladatokat kellett megoldania a diákoknak középszinten földrajzból.
Hamarosan kezdődnek a közép- és emelt szintű írásbeli érettségi vizsgák földrajzból. Mutatjuk a legfontosabb tudnivalókat.
Polimerek, képletek, fővárosok – lássuk, mennyire emlékeztek az évekkel ezelőtt tanult dolgokra.
Az Oktatási Hivatal támogatásával készült projektben Magyarország földrajzi kincseit igyekeznek megismertetni a fiatalokkal, amit egy klipsorozatban mutatnak be.
Hoztunk tíz fontos történelmi helyszínt, amelyek érettségi követelmények is. Tudjátok milyen események zajlottak itt?
Hoztunk tíz fővárost – Össze tudjátok párosítani az országokkal?
Emmert Olivér mohácsi diák "Én így képzelem..." című munkája első helyezést ért el a dél-afrikai Fokvárosban megrendezett ICA Térképrajz-verseny nemzetközi döntőjében, amelyen 32 ország 176 térképrajza vett részt.
A húszperces térképes feladatokkal kezdődött el délután kettőkor középszinten a földrajz írásbeli érettségi, ezt kereken 100 perces általános feladatlap követi. Emelt szinten a feladatok fele szól a földrajzi-környezeti ismeretanyagról, 20 százalék topográfiáról és az ahhoz kapcsolódó fogalmakról, 30 százalék pedig a munkafüzetekből ismerős gyakorlati feladatokból áll, mint a térképi mérés vagy az ábraelemzés. Mutatjuk az első infókat a feladatokról!
Délután 2 órától középszinten 120 perc, emelt szinten 240 perc áll a földrajzból érettségizők rendelkezésére, hogy számot adjanak természet-, társadalom- és gazdaságföldrajzi ismereteikről. Mutatjuk, hogyan épül föl a földrajzérettségi, és mire lesz szükség a sikeres vizsgához.
Gondoltatok már arra, hogy egy nap csak felpattantok egy vonatra világot látni? Ezzel a térképpel megnézhetitek, meddig jutnátok öt óra alatt.
Hogyan lehet az, hogy két szigetet alig 4 kilométer, viszont 14 óra választ el egymástól? Földrajzlecke.
A jelenlegi kiadás 2018 óta van az iskolákban, viszont egy korábbi kiadásban még nem volt titok Krím 2014-es lerohanása és a szakadár államok kérdése sem. Időközben az Ukrán külügy is megszólalt az ügyben.
A nyolcadikosok az ukrajnai válság és háború megértéséhez témakörében kaptak finoman szólva is érdekes ábrát.
Mérnöki csodák következnek a világ minden tájáról. Nézzétek meg a fotókat, és találjátok ki, hol vannak ezek a hidak.
Vagy éppen melyik országot nem érinti a Tisza? Nézzük, hány pontotok lesz.
Hol beszélnek portugálul Portugálián kívül? Na és oroszul? Melyik nyelvet beszélik a legtöbben a világon? Teszteljétek a tudásotokat!