Felvételi kisokos: itt nézhetitek meg, hány pontotok van összesen
Már egy hónapja elindult a tavaszi ügyintézési időszak. De hol nézhetitek meg, hogy milyen pontokkal számolhattok az egyes jelentkezési helyeken? Itt a válasz.
Már egy hónapja elindult a tavaszi ügyintézési időszak. De hol nézhetitek meg, hogy milyen pontokkal számolhattok az egyes jelentkezési helyeken? Itt a válasz.
Milyen szakokon húztak előzetes ponthatárokat az idei felvételin? Mi történik, ha nem éritek el a kijelölt határt? Szerencsére idén is több szakon csökkentek az előzetes ponthatárok. Minden, amit az előzetes ponthatárokról tudni kell.
A múlt héten indult el a 2019-es felvételi tavaszi ügyintézési időszaka. Ha már feltöltöttetek minden fontos dokumentumot, és szívesen kalkulálnátok a pontjaitokkal, próbáljátok ki az Eduline pontszámító kalkulátorát.
Hány pont kell ahhoz, hogy idén bekerülhessetek a kiválasztott egyetemre? Mutatjuk a minimumponthatárokat a 2019-es felsőoktatási felvételin. Itt vannak a szabályokat.
Ha úgy gondoljátok, hogy a már korábban megszerzett OKJ-s bizonyítványotokért pluszpontot kaptok a felvételin, hiszen kapcsolódik a kiválasztott szakotokhoz, először nézzétek meg a bizonyítványotok típusát, mert erre is van külön szabály.
Milyen betegségekre kaphattok pluszpontot a felvételin? Cukorbetegség vagy akár ételallergia esetén is járhat többletpont? Olvasói kérdésre válaszolunk.
A hátrányos helyzetért minden alap- és osztatlan szakon, felsőoktatási szakképzésen jár pluszpont a felvételin. Hány pontot lehet kapni és hogyan kell igazolni a hátrányos helyzetet?
Áprilistól lesz majd újra dolga a felvételizőknek, ugyanis ekkor kezdődik a tavaszi ügyintézési időszak.
A felvételi pontjaitokat többféleképpen kiszámolhatjátok majd, de mégis melyik módszer a legjobb, és ki dönti el, hogy melyik szerint történik a számolás?
Ha ti is idén felvételiztek, akkor érdemes tisztában lenni a pontszámítási szabályokkal. Pontosan hogyan és miből kell kiszámítani a tanulmányi pontokat? Itt a válasz.
Mesterképzésre felvételiztek? Mutatjuk a pontszámítási szabályokat és azt, hogy milyen szempontok alapján rangsorolják a jelentkezőket.
Mi az a duplázás és mikor lehet ennek megfelelően számolni a felvételi pontokat? Mutatjuk, hányféleképpen kalkulálhattok a felvételin.
Mi történik, ha valaki diplomásként felvételizik és hogyan számolják a régi, 2005 előtt megszerzett érettségik eredményeit? Iránytű azoknak, akik évekkel ezelőtt érettségiztek, most pedig egyetemre, főiskolára felvételiznének.
Hány pontot érnek a középiskolai jegyek a 2019-es felsőoktatási felvételin? Milyen tantárgyak eredményeit kell figyelembe venni? Itt vannak a legfontosabb szabályok.
Milyen szakokon kötelező az emelt szintű érettségi, és kik azok a felvételizők, akik megúszhatják ezt a vizsgát? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Ti is idén fogtok felvételizni egyetemre vagy főiskolára? Érdemes már most utánajárni, mit jelent, ha állami ösztöndíjasként vagy önköltséges hallgatóként fogtok tanulni, és mit jelentenek a különböző betűjelek a szaklistában.
Az e-felvételi rendszerében kell megjelölni a kiválasztott szakokat, valamint azt, hogy melyik intézménybe és szakra, milyen képzési szintre, milyen munkarend szerinti képzésre és milyen finanszírozási formára jelentkeztek. De hány képzést jelölhettek meg összesen a 2019-es felvételin?
Hogyan kalkulálhatnak pontjaikkal a 2019-es felsőoktatási felvételin azok a jelentkezők, akik diplomásként kezdenének el egy újabb alap- vagy osztatlan szakot?
A felsőoktatási felvételi során alapképzésben, illetve osztatlan mesterképzésben alapvetően nincsenek felvételi vizsgák, azonban mégis vannak olyan szakok, ahol gyakorlati vizsgát kell tenni. Kikre vonatkozik és hány pontot ér ez a felvételin? Mikor kell vizsgázni a jelentkezőknek? Itt a válasz:
Egy hét múlva indul a 2019-es felvételi, de az már most biztos: a pontszámítás szabályai nem változnak. Ha már most szívesen kalkulálnátok a pontjaitokkal, próbáljátok ki az Eduline pontszámító kalkulátorát.