Ezek az egyetemi szakok a 2012-es felvételi legnagyobb vesztesei
A gazdasági szakok – például a kereskedelem és marketing, a turizmus-vendéglátás, a pénzügy és számvitel, a...
A gazdasági szakok – például a kereskedelem és marketing, a turizmus-vendéglátás, a pénzügy és számvitel, a...
Csütörtök estig 57 ezer – elektronikus és hagyományos - jelentkezési lap érkezett be az Oktatási Hivatalhoz (OH), a...
Ma éjfélig lehet jelentkezni a 2012-es felvételire, a rohamra az Educatio is felkészült, a telefonos és az e-mailes...
Már csak néhány óráig jelentkezhettek a 2012-es felvételire, több ezren - ahogy ez lenni szokott - megint az utolsó pillanatokra hagyták az e-felvételi kitöltését. Összegyűjtöttük azokat az információkat, amelyekre szükségetek lehet. Hogyan kell kitölteni a jelentkezési lapot? Melyik budapesti posta tart nyitva este tízig? Hogyan kell befizetni a felvételi eljárás díját? Itt minden kérdésre választ kaphattok.
Vágyak, realitás, mentőöv – a Felvi szerint így érdemes sorba helyezni a jelentkezési lapon a szakokat.
Nem működik az e-felvételi? Nem tudjátok, milyen bizonyítványmásolatokat kell csatolni a jelentkezési laphoz?
A Budapesti Gazdasági Főiskolán, a győri Széchenyi István Egyetemen, a pécsi, miskolci, debreceni és szegedi...
Az ombudsman szerint sérülnek a felsőoktatási felvételi előtt álló fiatalok jogai, mert a feltételek változása miatt...
Több ezer egyetemista tartozik az Oktatási Hivatalnak (OH) a 2010-es felsőoktatási felvételi díjával - ennyien nem...
Legkésőbb június elején minden felvételiző megkapja a regisztrációs csomagot, a jelentkezési lapon megjelölt intézmények és szakok sorrendjén – egy alkalommal – július 7-ig lehet változtatni.
Összesen negyven szakot jelölt meg jelentkezési lapján a 2011-es felvételi eljárás egyik rekordere. Van, aki 72 évesen döntött a továbbtanulás mellett, a legfiatalabb jelentkező viszont még csak 16 éves, és olyan diák is akadt idén, aki nem töltött hosszú órákat a továbbtanulási lehetőségek megfontolásával – kilenc perc alatt töltötte ki és küldte el adatlapját.
Pénteken hozták nyilvánosságra a 2011-es keresztféléves felvételi ponthatárait: több mint 7500 hallgató jelentkezett az egyetemek és főiskolák által meghirdetett felsőfokú szakképzésekre, alap- és mesterszakokra. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a pontszámítás rendszeréről, a legtöbb hallgatót vonzó felsőoktatási intézményekről!
Meddig módosíthatsz a keresztféléves jelentkezési lapon megjelölt szakok sorrendjén? Mikor tudhatod meg, hogy felvettek-e valamelyik egyetem vagy főiskola februárban induló képzésére? És mi a teendőd januárban, ha a normál felvételi eljárásban veszel részt?
Milyen szempontok alapján rangsorolhat az iskola a beiskolázásnál? Mikor hívhatják be a jelentkezőt szóbelizni és milyen adatokat kérhetnek ilyenkor tőle? Meddig kell mindenkit értesíteni a felvételi eljárás eredményéről? A Magyarországi Szülők Országos Egyesülete néhány gyakran előforduló szabálytalanságra próbálja felhívni a figyelmet.
A kitöltés nem különösebben bonyolult, de érdemes néhány dologra odafigyelni, ha nem akarjuk, hogy jövőre a mi jelentkezési lapunk is a típushibák sorát bővítse. Márpedig ezekből jópár van, kezdve az olyan jelentkezési lapokkal amiket úgy adtak le, hogy azokon egyetlen szakot sem jelöltek meg.
A ponthatárok megállapítása óta már minden felvételiző tisztában lehet azzal, besorolást nyert-e egy felsőoktatási intézménybe vagy sem. Ha esetleg nem a várakozásoknak megfelelően alakult az eredmény, akkor a jelentkező jogorvoslati lehetőséggel élhet legkésőbb augusztus 17-ig.
A beérkezett felvételi lapok feldolgozása folyamatban van - közölte az OFIK az Edupress-szel. Sokan már most érdeklődnek, miért nem tudják adataikat megtekinteni a felvi.hu honlapon most indult Aktuális kérdések menüpontban megtalálhatók lesznek a felvételizők által az adott időszakban leggyakrabban feltett kérdésekre adott válaszok.