A leggyakoribb hibák, amivel elszúrhatjátok a pótfelvételit
Augusztus 8-ig lehet jelentkezni az idei pótfelvételire, egy-egy apró hiba miatt azonban az egész jelentkezést bukhatjátok. Mire kell odafigyelni?
Augusztus 8-ig lehet jelentkezni az idei pótfelvételire, egy-egy apró hiba miatt azonban az egész jelentkezést bukhatjátok. Mire kell odafigyelni?
Már jelentkezhettek a pótfelvételiben meghirdetett szakokra, azonban az alapszabály továbbra is az: bizonyos szakokon csak önköltséges képzéseket hirdetnek az egyetemek. Megnéztük, milyen szakokon találtok ingyenes helyet.
Mutatjuk a legfontosabb szabályokat, amelyekre érdemes odafigyelnetek.
Nem sikerült állami képzésre bejutnotok a rendes felvételin, ezért most a pótfelvételin újra jelentkeznétek a felsőoktatásba? Egyáltalán lehetséges ez? Újabb fontos kérdésre válaszolunk.
Idén majdnem 76 ezren kerültek be valamilyen egyetemi szakra, de a számok még mindig jóval alacsonyabbak, mint kéne.
Tavaly a legtöbb egyetem lefújta a gólyatáborokat, és idén is van néhány felsőoktatási intézmény, ahol úgy döntöttek, a „hagyományos” ottalvós táborok helyett ismét orientációs napokat vagy „napközis tábort” tartanak majd.
Jelentkezés leadása, dokumentumok feltöltése, hitelesítés - ezt mind néhány nap alatt kell majd elvégeznetek.
Szegedi Dezső valószínűleg nemcsak a Miskolci Egyetemen, hanem egész Magyarországon a legidősebb gólya lesz szeptembertől.
Hiába a túljelentkezés a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) képzéseire, még ez is visszaesés a 2020-as számokat nézve.
A felvételi ponthatárok kihirdetése után gyorsan történnek a dolgok: már jelentkezhettek kollégiumba. Mutatjuk, hol hirdették már meg a koli-versenyt.
Hamarosan elindul a pótfelvételi, azok pedig, akik még bekerülnek egyetemre, a többiekkel együtt elkezdhetik szeptemberben az egyetemet. Mutatjuk a szabályokat.
Ebben az eljárásban sem lesz mindegy, mennyi ponttal vágtok neki a felvételinek.
Nagyjából augusztus közepére már tényleg vége lesz a 2021-es általános felvételinek, de addig még van néhány fontos határidő, amit érdemes észben tartani.
Pár nappal a ponthatárok után már tudjátok, hogy nem szeretnétek elkezdeni a tanulmányaitokat szeptemberben? A kérdés: vajon szüneteltethetitek-e a tanulmányaitokat már az első szemeszterben? Itt a válasz.
Az általános felvételin volt, de vajon a pótfelvételin is van olyan alsó limit, amit ha nem sikerül elérnetek, akkor egyáltalán nem tanulhattok tovább a felsőoktatásban? Fontos kérdésre válaszolunk.
A hét talán legfontosabb eseménye az idei felvételi ponthatárok kihirdetése volt - több mint 100 ezer diák várt az eredményekre, mi pedig mindenről beszámoltunk. Azonban nem csak ennyi történt a héten: összeszedtük a legfontosabb dolgokat.
Idén is sokan jutottak be valamilyen ingyenes képzésre a felvételin. De mennyi ideig tanulhattok ingyen állami ösztöndíjjal, mi számít bele a támogatott félévekbe, és milyen szabályokat kell ismernetek? Összegyűjtöttük a tudnivalókat.
Persze a filmeken nem mindig a teljes valóságot mutatják be, de néha érdemes egy kicsit engedni a fantáziának.
Az egyetemen még számítanak arra, hogy a pótfelvételiben még többen jelentkeznek majd hozzájuk.
Csütörtök este megkaptátok az sms-t a felvételi eredményéről, de ezt követően úgynevezett besorolási döntést is fogtok kapni arról, melyik egyetemi-főiskolai képzésre kerültetek be. Mégis mikor? Mutatjuk.