Minden, amit az idei pótfelvételiről tudni kell: határidők, szabályok egy helyen
Kik jelentkezhetnek a pótfelvételire? Hol lehet leadni a jelentkezést? Milyen fontos dátumokat kell megjegyezni? Minden információ egy helyen.
Kik jelentkezhetnek a pótfelvételire? Hol lehet leadni a jelentkezést? Milyen fontos dátumokat kell megjegyezni? Minden információ egy helyen.
Idén kezditek az egyetemet? Lassan jönnek a gólyatáborok, a beiratkozás és a tárgyfelvétel. Milyen hibákat követnek el a gólyák? Összeszedtünk párat, amit a friss egyetemisták többsége elkövet az első félévben.
Állami ösztöndíjas képzésen kezditek az egyetemet ősztől? Akkor ezt a szabályt érdemes nagyon jól ismernetek. Hány félévig tanulhattok egyetemen, főiskolán államilag támogatott formában?
Hogyan és meddig kell hitelesíteni a jelentkezést a pótfelvételi eljárásban? Újabb fontos kérdésre válaszolunk.
Jelentkeztetek egyetemre, de szeptemberben mégsem szeretnétek elkezdeni a tanulmányaitokat? Lehet-e halasztani már az első félévben? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Egészen augusztus 7-én éjfélig lehet jelentkezni a pótfelvételi eljárásban meghirdetett, szeptemberben induló felsőoktatási képzésekre. De hány képzést lehet megjelölni? Olvasói kérdésre válaszolunk.
Augusztus 7-én éjfélig lehet jelentkezni a pótfelvételi eljárásban meghirdetett, szeptemberben induló felsőoktatási képzésekre. De mikor jön a besorolási döntés? Fontos kérdésre válaszolunk.
Ilyen ponthatárokra számíthattok, ha a pótfelvételi eljárásban jelentkeztek egyetemre vagy főiskolára. Összeszedtük a legfontosabb szabályokat.
Miért fontos, hogy rendszeresen megnézzétek a jelentkezéskor megadott e-mail címeteket még akkor is, ha már felvettek titeket? Mutatjuk.
Hamarosan lejár a felvételivel kapcsolatban indítható fellebbezési határidő.
Már egy ideje elérhetők a felsőoktatási intézmények által a pótfelvételi eljárásban meghirdetett képzések. Mutatjuk, hol találjátok őket.
Ti is jelentkeztetek pótfelvételire? Honnan tudhatjátok meg, van-e gyakorlati vagy alkalmassági vizsga? Fontos kérdésre válaszolunk.
Az elsőéves egyetemisták egy része mától már jelentkezhet kollégiumba, de milyen szempontok alapján lehet megkapni a férőhelyeket?
Már nyilvánosak az egyetemi, főiskolai beiratkozások időpontjai, helyszínei. Mutatjuk, hogy melyek azok a dokumentumok, amelyeket mindenképpen magatokkal kell vinnetek ahhoz, hogy sikeresen be tudjatok iratkozni.
A sikeres felvételi után a következő lépés (természetesen a gólyatáborok után) a beiratkozás. Mutatjuk, hogy az egyetemen mikor lesznek a beiratkozások - ebben a cikkben néhány fővárosi egyetem infóit találjátok meg.
Korábban már megírtuk, hogy a fővárosi egyetemek idén mikor és hol tartják a gólyatáboraikat. Cikksorozatunk második részében a nagyobb egyetemi városok felsőoktatási intézményeivel folytatjuk a listát.
Hétfőn elindult a 2019-es pótfelvételi, amire augusztus 7-ig lehet jelentkezni. A legtöbb felsőoktatási intézmény csak önköltséges képzéseket hirdet meg ebben az időszakban, de van néhány kivétel. Lássuk, milyen szakokra tudtok jelentkezni, ha nem szeretnétek fizetni a tanulmányaitokért.
Nem kerültetek be az egyetemre vagy a főiskolára? Ha a pótfelvételiben jelentkeznétek valamilyen képzésre, akkor most megmutatjuk, milyen ponthatárokra számíthattok.
Bekerültetek valamelyik fővárosi egyetemre vagy főiskolára? Mutatjuk, hogy idén mikor és hol ismerkedhettek meg a leendő évfolyamtársaitokkal.
Több mint 15 ezer diák műszaki és informatikai képzésekben tanul tovább a felsőoktatásban az idén felvettek közül - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) az MTI-vel.