Nehéz teszt profiknak: melyik országban vannak a legmagasabb hegyek?
Tudjátok, hogy melyik két ország határánál van a Mount Everest? A következő kvízben a világ legmagasabb hegycsúcsairól találtok kérdéseket.
Tudjátok, hogy melyik két ország határánál van a Mount Everest? A következő kvízben a világ legmagasabb hegycsúcsairól találtok kérdéseket.
Sokat kirándultok az országban? Akkor a következő kvíz izgalmas lehet számotokra. Magyarországi kilátókról kell kitalálnotok, hogy melyik hol lehet.
Jók vagytok föciből? Ezzel a kvízzel most tesztelhetitek, hogy mennyi tudtok. Nektek mindegyik hibátlan lesz?
Nyilvánosságra hozta az Oktatási Hivatal a 2019-es emelt szintű érettségi témaköreit földrajzból.
Mennyire ismeritek jól az ország megyéit? A következő kvízben egyes székhelyekre és területekre kérdezünk rá. Melyik a legkisebb megye Magyarországon?
Ha több kilátónál jártatok már Magyarországon, ez a kvíz igazi kihívás lehet számotokra. Hét kilátóról láthattok fotót, el kell döntenetek, hogy melyik városban találhatók.
Ha érdekel titeket a földrajz, a következő teszteket érdemes kitölteni.
A történelem közoktatásbeli összes óraszáma mellett (18) már most eltörpül a földrajz jelenlegi 7 órája, mely a NAT 2018-as tervezete szerint tovább csökkenne 6 órára. Ez európai összevetésben is hatalmas aránytalanság – írja az Eduline-hoz eljuttatott, az új Nemzeti alaptanterv tervezetéről szóló állásfoglalásában Dr. Szilassi Péter egyetemi docens, a Magyar Földrajzi Társaság alelnöke.
A következő kvízben magyarországi folyókról kaptok kérdéseket. Azt kell kitalálnotok, hogy egy-egy folyó honnan ered vagy éppen hova torkollik.
Jónéhány országnak van autonóm állama, régiója vagy köztársasága, sőt még városa is. Mennyire ismeritek ezeket? Teszteljétek magatokat ezzel a kvízzel.
Szuper földrajzi kvízekkel tesztelhetitek magatokat. Ebben a válogatásban találkozhattok különböző magyarországi városokkal és azt is tesztelhetitek, hogy mennyire ismeritek a nemzeti zászlókat.
Nagyon szuper mobilos alkalmazást ajánlunk a földrajz szerelmeseinek vagy éppen azoknak akik szeretnének tanulni, esetleg tesztelni a tudásukat.
Érthetetlen és elfogadhatatlan, hogy a földrajz előírt kötelező összóraszámát 7-ről 6-ra csökkentenék az új NAT tervezetének készítői - írja állásfoglalásában a Magyar Földrajzi Társaság.
Nincs is jobb, mint egy irodalmi kvízzel kezdeni a tanévet. Lássuk, mennyire emlékeztek abból, amit tanultatok az elmúlt években. Teszteljétek magatokat ezzel a kvízzel.
Felismeritek a különböző történelmi személyeket egy-egy kép alapján? Teszteljétek magatokat.
Tényleg nem minden általános iskolában lesznek biológia-, kémia- és fizikaórák, ha a jelenlegi formájában fogadja el a kormány az új Nemzeti alaptantervet. Ehelyett a három tárgyat komplexen, heti 4-5 órában oktatnák a hetedikeseknek és a nyolcadikosoknak. Kiskaput azonban hagytak a tervezet készítői: az iskolák dönthetnek úgy is, maradnak a mostani rendszernél.
Helyesírási kvízzel tesztelhetitek magatokat. A földrajzi nevekkel sokaknak meggyűlik a baja. És nektek?
Lássuk tudjátok-e, ki mondta a következő híres mondatokat. Teszteljétek magatokat ezzel a kvízzel.
Tudjátok, hogy mi a hivatalos nyelv a különböző országokban? Teszteljétek tudásotokat ezzel a kvízzel.
Szívesen próbára tennétek földrajzi tudásotokat? Próbáljátok ki a következő két tesztet: figyelem, némi angoltudás mindkettőhöz kell!