Vészhelyzetekre felkészítő ingyenes mobilalkalmazást készítettek a szülőknek
Az alkalmazás segítségével felkészülhetnek a kisgyermekes szülők egy baleset vagy betegség esetén felmerülő teendőkre.
Az alkalmazás segítségével felkészülhetnek a kisgyermekes szülők egy baleset vagy betegség esetén felmerülő teendőkre.
7 órán és 9 percen keresztül azt hihettük múlt héten, hogy teljesen ingyenes lesz szeptembertől a jogosítványszerzés a középiskolások számára. Majd pontosított a kormány és kiderült, hogy továbbra is több százezer forintért kaphatják meg a vezetői engedélyt a diákok.
Egy diákkal történt baleset után úgy érezték, hogy több ismerettel kell rendelkezniük az életmentésben, példaértékűen cselekedtek.
Az applikációt a gyermekorvosok is hasznosnak tartják.
Egyetemi hallgatók álltak be elsősegélycsapatokba, hogy segítsenek a plymouthi bulizóknak és a helyi mentősöknek.
Bodó Sándor az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára közölte, hogy nem kell pótolnia az elsősegély vizsgát azoknak, akiknek anélkül adták ki a jogosítvány.
Április végén rendezik meg az Országos Elsősegély Verseny döntőjét Csillebércen, ahol a résztvevőknek sminkelt szúrt sebekkel, leégett bőrrel, törött végtagokkal és amatőrök által eljátszott sokkos állapotban lévő sérültekkel kell majd megküzdeniük.
Egy felmérés szerint a magyar autóvezetőknek mindössze egy százaléka tudna biztonsággal hozzáfogni egy újraélesztéshez, szemben mondjuk a németek negyven százalékával. Különösen annak fényében megdöbbentő ez az adat, hogy a jogosítvány megszerzéséhez elméletileg elengedhetetlen az elsősegély-vizsga letétele. Sokan a megoldást a kötelező középiskolai elsősegély-órák bevezetésében látják.
Hatodik alkalommal rendezik meg az Országos Elsősegély-ismereti Versenyt általános- és középiskolásoknak. Felmérések szerint ugyanis a magyar felnőtt lakosság kevesebb, mint egy százaléka lenne képes segíteni bajbajutott embertársán, ha annak elsősegélyre lenne szüksége. A Magyar Mentőszolgálat, a Házipatika.com és a sanofi-aventis/Chinoin szeretné elérni, hogy a következő generáció esetében az elsősegély-ismeret az alapműveltség részét képezze. A 10 és 18 év közötti versenyzőkből álló háromfős csapatok február 9-ig küldhetik vissza az első internetes forduló megoldásait.