Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Előzetes adatok szerint 105 ezren jelentkeztek az idei felvételin alap-, osztatlan és mesterszakra, valamint felsőoktatási szakképzésre - ez ezerrel kevesebb, mint a tavalyi jelentkezői létszám.
Milyen feltételekkel folytathatjátok a tanulmányaitokat alap- vagy osztatlan szakon, ha már elvégeztetek egy felsőoktatási szakképzést? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Csütörtöktől ismét megrendezik az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítást a fővárosban: a szombatig tartó programon a felvételizőkön kívül a pedagógusok és intézményvezetők értesülhetnek a szakma újdonságairól, a taneszközök és módszerek korszerűsödéséről.
Még egy hónapotok van a 2015-ös felvételi jelentkezési határidejéig: milyen hibákat érdemes elkerülni az e-felvételi kitöltése közben? Ezeket gyűjtöttük össze.
Lassan elkezdenétek kitölteni az elektronikus jelentkezési lapot, de nem tudjátok, mit jelentenek a rövidítések a szakok neve mellett? Kisokos a jelentkezéshez.
Negyvenegy szakon húzták meg decemberben a 2015-ös ponthatárokat - mi a teendőtök, ha ilyen képzésre jelentkeznétek? Mitől központi a központi ponthatár, és változhat-e még? Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat.
Elindult a 2015-ös felvételi eljárás, már jelentkezhettek a szeptemberben induló alap-, mester- és osztatlan mesterképzésekre, valamint felsőoktatási szakképzésekre.
Lassan elindul a 2015-ös felsőoktatási felvételi, ti pedig még mindig nem tudjátok, merre tovább? Ingyenes, online pályaorientációs teszteket ajánlunk.
Több tucat komment érkezett az érettségi nélküli felvételiről szóló cikkünkhöz. Mit gondoltok a szakképzés és a felsőoktatás közötti "átjárásról"? Mi a véleményetek a felsőoktatási államtitkárság ötletéről, miszerint a szakiskolások érettségi nélkül, más felvételi követelményeknek eleget téve folytathatnák tanulmányaikat egyetemen vagy főiskolán? Olvasói kommentek közül válogattunk.
Megosztotta az eduline olvasóit a felsőoktatási államtitkár legújabb ötlete, mely szerint a szakiskolások érettségi nélkül is bekerülhetnének a felsőoktatásba. Palkovics László szerint külföldön is van erre példa, ott az adott technológiáról tanulnak többet a diákok. Az olvasói kommentekből válogattunk - várjuk a ti véleményeteket is.
Már csak pár hónap van a 2015-ös felvételi időszakig. Fogalmatok sincs, milyen szakot kellene választanotok? Mit kell megkérdezni a nyílt napon, milyen extra szolgáltatásokat kínálnak az egyetemek és a főiskolák? Hogyan érdemes választani? Segítünk.
"Meg kell vizsgálni, és szükség esetén rendeletileg is szabályozni kell, hogy 2020-tól mely szakokon szükséges emelt szintű érettségi vagy azzal ekvivalens minimális felvételi követelmény" - olvasható a kormány.hu-n nyilvánosságra hozott új felsőoktatási stratégiában. Az már most biztos, hogy 2015-ben és 2016-ban is emelkedik a minimumponthatár, de 2020-tól a nyelvvizsga is az egyetemi-főiskolai felvételi feltétele lehet. Hogyan szabná át a felvételi rendszert a felsőoktatási államtitkárság? Íme, a részletek.
Hatalmas pénzjutalommal ösztönzi egy dél-kínai város a helyi tanulókat a legjobb egyetemekre való bejutásra. A siker garantálására a kiemelkedő diákok tanárainak is nagylelkű jutalom jár.
Üzbegisztánban felfüggesztették pénteken a mobilinternet-hálózatot, valamint blokkolták az SMS-, illetve MMS-küldést is azért, hogy az egyetemi felvételi vizsgákon elejét vegyék az esetleges csalásoknak.
Felvételizők, figyelem: már csak pár órátok van arra, hogy feltöltsétek az e-felvételi felületére vagy postázzátok a hiányzó bizonyítványok, igazolások másolatát. Július 10. nemcsak a dokumentumpótlás, hanem a sorrend- és adatmódosítás határideje is.
A 2014-es felvételin is a Szegedi Tudományegyetem (SZTE), a Debreceni Egyetem (DE) és a Pécsi Tudományegyetem (PTE) a legnépszerűbb vidéki felsőoktatási intézmény.