Legalább 1500 forintos órabérrel számolhatnak a diákmunkások
A nagyobb munkaközvetítők már elkezdték keresni az idénymunkásokat. A diákok átlagfizetése óránként 1500 forint.
A nagyobb munkaközvetítők már elkezdték keresni az idénymunkásokat. A diákok átlagfizetése óránként 1500 forint.
Idén a 25 év alattiak jövedelméből nem vonják le a személyi jövedelemadót, ami érezhetően növelte a diákmunkára jelentkezők számát - közölte az ELTE-Trenkwalder Iskolaszövetkezet.
A 25 éven aluliak szja-mentessége és a minimálbér emelkedése a diákmunkákat is érinti.
Az ünnepi időszakban diákokat is felvesznek árufeltöltői, pénztárosi pozíciókra - közölték a kiskereskedelmi bolthálózatok.
Nemcsak a normál munkaviszonyra, hanem a diákmunkára és a gyakornoki állásokra is vonatkozik a 25 év alattiak személyi jövedelemadó-kedvezménye – jelentette be Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a közösségi oldalára csütörtökön feltöltött, Kormányinfó Plusz nevű videójában.
Minden második hallgató dolgozik az egyetem mellett, sokan komoly megélhetési problémák miatt vállalnak rész- vagy teljes munkaidős állást. Vannak, akik munka nélkül nem engedhetnék meg maguknak azt, hogy egyetemre járjanak.
Jövőre a 25 év alattiaknak nem kell személyi jövedelemadót fizetniük a jövedelmük után. De pontosan mennyit hozhat majd a konyhára a kedvezmény? Mutatjuk.
Egy év alatt a négyszeresére nőtt a diákokat toborzó álláshirdetések száma, viszont diákmunka szempontjából a legnépszerűbb nyári időszak lezárult.
A közlekedéstől kezdve a tankönyveken át a kollégiumi férőhely vagy albérlet áráig rengeteg költséggel szembesülnek az egyetemisták. Szerencsére azonban nemcsak egyetemi és önkormányzati támogatások sokasága támogatja a rászoruló hallgatókat, hanem más lehetőségekből is válogathattok. Összeszedtük őket.
Egy friss nemzetközi felmérés szerint a magyar hallgatók többsége alapvetően lelkes, de több mint felük a megélhetés miatt már az egyetem alatt dolgozik, és közel harmaduk él szüleivel.
A járási és kerületi hivatalok továbbra is várják a jelentkezőket - jelezte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).
Idén is több tízezer diák dolgozik a nyári szünetben, közülük sokan teljes szabadidejüket "beáldozzák" a zsebpénzért. Miért jó és miért kevésbé nyáron dolgozni?
A diákok nyári munkavállalásához nincs szükség védettségi igazolványra, de bizonyos munkakörökben előnyt jelenthet - közölte a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetség (DiákÉSZ).
A 16-25 év közöttiek a programnak köszönhetően vagy önkormányzati, vagy a mezőgazdaság, a turizmus-vendéglátás területén folytatott nyári munkára jelentkezhetnek, legfeljebb két hónapra.
Bár a héten már véget ért a tanév, oktatást érintő hírekből így sem volt hiány. Most összeszedtük, mi minden történt az elmúlt hét napban.
A be nem jelentett alkalmazottat foglalkoztató cégeknél ugyanis kockázatos munkába állni - hívták fel a figyelmet.
Itt a tanév vége, elindult a jelentkezés a július elejétől augusztus végéig tartó állami nyári diákmunka programra is. Mutatjuk hol és mennyiért dolgozhattok 2021-ben.
A szakértők szerint 2021-ben a legtöbb munka bruttó 1200-1300 forintos órabér körül mozog majd, a tavalyi járványhelyzet miatt azonban valószínűleg sokkal nagyobb lesz az érdeklődés a cégek és a diákok körében is a nyári melókra. Az is megvan, kik kereshetik majd a legtöbbet a szünetben.
A cégek már megkezdték a toborzást a klasszikus nyári diákmunkákra, de a diákok még kivárnak - írja keddi számában a Világgazdaság.
Bár a részletekről még egyeztetnek az ifjúsági szakmai szervezetekkel.