Nem volt bűncselekmény a kancellár kizárása az SZFE-ről
Az ügyben tett összes feljelentést elutasították.
Az ügyben tett összes feljelentést elutasították.
A héten lejár a keresztféléves felvételi jelenetezési határideje, mutatjuk, mit kell tudnotok a véglegesítés előtt.
Egy frissen közzétett felmérés eredményeiből kiderült, hogy a tavaszi távoktatás alatt a tanárok közel felének naponta 10 vagy annál is több órát kellett foglalkozni a sulis teendőkkel, de a szülőkre is jóval nagyobb teher hárult, mint amikor tantermi oktatás van.
A javaslatok többek között a tesztelésre és az online oktatásra vonatkoznak.
A Katona József Színház, az Örkény István Színház, a Radnóti Miklós Színház és a Trafó is kapott a molinókból és zászlokból, amit egészen addig fognak őrizni, amíg a diákok ismét érte nem mennek.
Mennyiben érinti az új szabályozás a gyakorlati órákat? Vajon be kell járniuk az iskolába azoknak, akik szakmát tanulnak? Olvasói kérdésre válaszolva mutatjuk a szabályokat.
Az ADOM Diákmozgalom még a tavaszi távoktatás alatt - március 23. és április 12. között - készített egy felmérést, amelyben kikérte a diákok, a szülők és a tanárok véleményét a digitális oktatásról. Az eredményeket most tették közzé, amikor ismét aktuális lett a téma. A kérdőívet több mint 21 ezer diák töltötte ki, most az ő válaszaikból szemezgettünk.
Bár kevésbé intenzív tünetekkel, de egyre több diák esik át a koronavíruson. A helyzet viszont azért egyre aggasztóbb, mivel a túlterheltség miatt a mentők van, hogy csak hetekkel később érnek ki a családhoz, hogy hivatalosan karanténba helyezzék őket. Addig viszont a családból a többi általános iskolás korú gyereknek továbbra is suliba kellene járnia, mivel a szülő nem igazolhat.
A keresztféléves felvételin is kaphattok többletpontot azért, ha már van valamilyen szakképesítésetek, de ennek van néhány feltétele. Mutatjuk, hogy mik azok.
Az éjjel benyújtott törvényjavaslatok szerint a Pannon Egyetem és a Szent István Egyetem is alapítványi kézbe került.
A kéthetes sztrájkról azonban nincs ítélet, a Fővárosi Ítélőtábla másodfokú határozatában új eljárásra utasította a Színház- és Filmművészeti Egyetem dolgozói sztrájkja ügyében a Fővárosi Törvényszéket.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) húsz pontban foglalta össze a követeléseiket.
Egyesek szerint már év elején sem kellett volna kinyitni a kolikat, ezért örülnek, hogy végre hazamehetnek, mások viszont tartanak tőle, nehogy épp ezzel az intézkedéssel vigyék a családba a vírust.
A videó alig fél nap alatt mindenkihez eljutott, futótűzként terjedt a neten.
Budapesten utoljára 2017 novemberében voltak ilyen alacsonyak az átlagos havi bérleti díjak.
Az éjféltől életbe lépő járványügyi szigorítások miatt a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) hallgatóinak is el kell hagyniuk az egyetem épületeit, illetve a kollégiumot, de a blokád továbbra is fennmarad.
Sokan már a félév elején arra készültek, mikor zárják be újra a kollégiumokat, míg mások bíztak benne, hogy most talán maradhatnak a szobáikban. A tegnapi bejelentés után viszont úgy néz ki, ez nem lesz döntés kérdése. Ismét minden kolisnak cuccolnia kell. De mégis hova? Ti már tudjátok, hol fejezitek be a féléveteket? Szavazzatok!
Döntés született arról, hogy a szalagavatókat kötelező jelleggel el kell halasztani - jelentette be az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) köznevelésért felelős államtitkára.
A tavaly decemberben tanárára támadó fiú a bíróságon beszélt a késelés körülményeiről. Egy korábbi tárgyaláson az is elhangzott, hogy nem akart ölni, csak szerette volna, ha a tanár rájön, a tanítási módszerei nem a legjobbak.
Bár már javában teszteltek, amint megtudták a bejelentését, egyből leállították a őket - mondta az Kőrösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Gimnázium igazgatója.