Egy hét a visszaállásig: sokat számít, mennyit és hogyan alszotok
A koronavírus járvány és a nyári életmód jelentősen megváltoztatta mindenki alvási rutinját - hamarosan itt az idő visszaállni a megszokott kerékvágásba.
A koronavírus járvány és a nyári életmód jelentősen megváltoztatta mindenki alvási rutinját - hamarosan itt az idő visszaállni a megszokott kerékvágásba.
Hány óra alvásra van szükségük az óvodásoknak, a kisiskolásoknak és a középiskolásoknak? Mutatjuk.
Svájci tudósok vizsgálata szerint az ember összetett információkat, például szavakat és jelentéseket is képest alvás közben tudat alatt felvenni, majd éber állapotban ismét előhívni.
Egy amerikai kutatás szerint mintegy fél órával többet alszanak a középiskolás diákok hétköznap, ha egy órával később kezdődik a tanítás. Kutatók arra figyelmeztetnek: a kamaszok biológiai órájához kellene formálni az iskolakezdést.
Mit csináltok a vizsga előtti este? Éjszakába nyúlóan tanultok vagy félrerakjátok a tananyagot? Elmondjuk, hogy mit csináljatok (és mit ne csináljatok).
A digitális készülékek éjszakai használata rossz hatással van a gyerekek alvási szokásaira és károsítja mentális egészségüket - közölték ausztrál kutatók pénteken.
A Napflix unalmas repetitív videókat mutat a felhasználóknak. Ha az érettségi vagy a közelgő vizsgaidőszak miatt túl stresszes lennél, ez lehet, hogy segít.
Állítólag napi 8 óra alvás az ideális. De mi van akkor, ha a vizsgák miatt nincs annyi időnk? Utánajártunk!
Biztosan láttátok már azt a háromszöget, amely az egyetemisták időbeosztását foglalja össze. A három csúcs: alvás, jó jegyek, szociális élet. A játék lényege: válassz kettőt, mert ha mind a hármat akarod, akkor biztos nem egyetemista vagy.
Adj esélyt az agyadnak, hogy rendezze a tanultakat! Állítólag nem jársz rosszabbul, mintha magolnál.
Mit ehetsz 10 órával alvás előtt, vagy mit csinálhatsz egy órával előtte? Íme pár biztos tipp, a pihenten ébredj.
Vannak dolgok, amitől egyszerűen nem tudsz nyugodtan aludni.
Nem véletlen, ha a vizsgaidőszak alatt vagy egy fontos dolgozatnál keveset alszol, akkor alig marad meg valami a fejedben. Szegedi, valamint az MTA kutatói rájöttek, hogy mit csinál az agyunk alvás közben.
A rajzfilmekbe illő szerkezet tökéletes reggelit varázsol az asztalra néhány perc alatt.
Bár ismerjük az ideális alvásidőt, nem mindegy, hogy miben segít és mit gátolhat meg.
A középiskolások számára már visszatért, a főiskolásokat még csak kísérti – ez a korán kelés, amit pont akkor visel az ember nehezen, amikor fiatalként akár délig is tudna aludni. Sokkal könnyebb lenne az élet, ha reggel frissen és kipihenten kelnétek, igaz? Ez nem lehetetlen, csak ismerni kell az emberi szervezet. Adunk pár tippet, hogy ti is reggeli hősök lehessetek.
Többet árthat, mint amennyit használ egy átvirrasztott, tanulással töltött éjszaka, ugyanis az alváshiány komolyan befolyásolja az agy működését. Figyeljetek arra, hogy jól osszátok be az időtöket vizsgaidőszakban is, és lehetőleg ne menjen az alvás rovására a tanulás!
Tanulni kéne a soron következő vizsgára, mégis 10 percenként ránéztek a telefonra, hogy írt-e valaki Facebookon, mit osztottak meg a haverok és mi történik a nagyvilágban? Tény, hogy a közösségi média képes elvonni a figyelmet a tanulástól, és komolyan ronthatja a tanulmányi eredményeket. Egy neurológus azonban segít abban, hogy kevésbé legyen rossz hatással a jegyekre az okostelefon.
Egy új kutatás szerint mindenki álmodik, legfeljebb reggelre elfelejti az egészet. A vizsgált alanyok még „el is játszották” azt, amit alvás közben átéltek.