A Magyar Orvosi Kamara is beállt a sztrájkoló tanárok mellé
A Magyar Orvosi Kamara is támogatja a tanárok hétfői sztrájkját – ezt közölte a szervezet elnöksége a Facebookon.
A Magyar Orvosi Kamara is támogatja a tanárok hétfői sztrájkját – ezt közölte a szervezet elnöksége a Facebookon.
Hétfő reggelig majdnem 58 ezren írták alá a petíciót, amelynek indítói - a hétfői sztrájkot szervező két szakszervezet - szerint a kormány "már szinte csak gyermekmegőrző helyként tekint az állami oktatásra".
Az egyesület is kiáll a sztrájkoló tanárok mellett - hiszen "a gyerekek jövőjéért, nem csak önmagukért küzdenek".
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tartott hétfő délelőtt a két nagy pedagógus-szakszervezet: béremelést, a munkaterhek csökkentését és a kötelező oltásról szóló döntés visszavonását követelik. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma szerint a munkabeszüntetés törvénytelen, mert a Fővárosi Törvényszéken csak elsőfokú határozatot hozott pénteken a sztrájk jogszerűségéről és a még elégséges szolgáltatásokról. A szakszervezetek szerint nem így van, a kormány "hiába jogászkodik". Hétfő délelőtt számtalan iskolában leállt a tanítás. Tudósításunk percről percre.
Nem ők az első iskola, akik intézményi szinten kiállnak a sztrájkoló tanárok mellett.
A bíróság elsőfokú határozata megszületett ugyan január 28-án, de a döntés nem jogerős, így törvénytelen a hétfői pedagógussztrájk - írta szombati, az MTI-hez eljuttatott közleményében az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi).
"Döntött a bíróság! Nekünk adott igazat! Figyelmeztető sztrájk: 2022. január 31. 8-10 óra" - ezt a Facebook-posztot tette ki a Pedagógusok Szakszervezete.
„A jövő hétfőre tervezett sztrájknak nincs törvényes alapja” – ezt írta Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár abban a levélben, amelyet csütörtökön juttatott el az iskolaigazgatóknak. A sztrájkot szervező két szakszervezet szintén levélben reagált: azt írták, hogy az államtitkár levelében több téves megállapítás van, a sztrájk szervezésének igenis van törvényes alapja, a Fővárosi Törvényszék várhatóan ma hoz döntést a még elégséges szolgáltatásokról.
Az utóbbi hetekben több szervezet és érdekképviselet is csatalakozott a két nagy pedagógus-szakszervezet január 31-re tervezett sztrájkjához - mutatjuk, kik és hogyan támogatják a tanárok első munkabeszüntetését.
Összegyűjtötte a leggyakoribb kérdéseket a január 31-i pedagógussztrájkról a Szülői Hang, amely arra kéri a szülőket, hogy jövő hétfőn reggel 8 és 10 óra között ne küldjék iskolába a gyerekeiket, így támogassák a sztrájkoló pedagógusokat.
Szolidaritási autós felvonulást szervez a pedagógussztrájk napján, január 31-én a Magyar Szakszervezeti Szövetség – így akarják támogatni a sztrájkoló iskolai dolgozókat.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezet (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezet (PSZ) ma is tárgyalt az Emberi Erőforrások Minisztériumával, azonban megegyezni ismét nem tudtak.
Újra az Emberi Erőforrások Minisztériumában tárgyal a két pedagógus-szakszervezet sztrájkbizottsága – a fő téma ma nem a béremelés lesz, hanem a január 31-ig figyelmeztető sztrájk. Pontosabban a „még elégséges szolgáltatások”.
A két nagy pedagógus-szakszervezet január 31-re kétórás figyelmeztető sztrájkot hirdetett, emellett egy petíciót is indítottak, amelyet eddig 20 ezren írtak alá.
A Pedagógusok Szakszervezete tette közzé ezt a videót a január 31-i sztrájk oldalán.
A két nagy pedagógus-szakszervezet január 31-re kétórás figyelmeztető sztrájkot hirdetett, emellett egy petíciót is indítottak, amelyet csütörtök délutánig több mint 12 ezren írtak alá.
Mit lehet tudni a január 31-i iskolai sztrájkról? Összeszedtük a legfontosabb infókat.
Néhány óra alatt több mint 4300-an írták alá a két nagy pedagógus-szakszervezet petícióját. A PSZ és a PDSZ szerint a szülők, a diákok és a más területen dolgozók így (is) támogathatják a január 31-i sztrájkra készülő pedagógusokat.
Már kiküldték az iskolákba azokat a leveleket, amelyekben arra kérik az ott dolgozókat, hogy csatlakozzanak a sztrájkhoz, és első lépésként alakítsák meg a helyi sztrájkbizottságot – mondta a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnöke.
„Hogy a további tárgyalásokat befolyásoljuk, nem marad más, mint a végső kényszerítő eszköz, a munkabeszüntetés. A figyelmeztető sztrájk csak az első, szimbolikus lépés lesz. Nagyon fontos, hogy országszerte, minden intézményben, együtt, egy időben adjunk hangot elégedetlenségünknek” – írja levelében a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) Országos Választmánya.